Česlovo Milošo festivalis kėdai­niečiams atvėrė daugybę progų praplėsti akiratį įvairiais klausimais. Daugiakultūriame centre vykęs Lietuvoje žinomo žurnalisto Rimvydo Valatkos knygos „Jogailos akmuo Lenkija“ pristatymas sutraukė nemažą būrį kraštiečių. 

R. Valatkos (dešinėje) knygos pristatyme netrūko įdomių diskusijų su profesoriais Alvydu Nikžentaičiu (kairėje) ir Alvydu Jokubaičiu.

R. Valatkos (dešinėje) knygos pristatyme netrūko įdomių diskusijų su profesoriais Alvydu Nikžentaičiu (kairėje) ir Alvydu Jokubaičiu.

Atvirame pokalbyje, kuriame dalyvavo filosofas profesorius Alvydas Jokubaitis ir istorikas profesorius Alvydas Nikžentaitis, netrūko nei humoru perpintų pasakojimų, nei išsamių diskusijų apie mūsų kaimynus.
„Ta knyga pati mane susirado kaip apžavas. Prieš septynerius metus keturi lenkų žurnalistai parašė knygą apie Lietuvą, tad aš su kolegomis pradėjau kalbėti, kad reikėtų duoti atsaką. Jau tuo metu turėjau daugelį interviu su įvairiais lenkų šviesuoliais. Beliko tik juos papildyti ir imtis knygos leidybos. Knyga gimė po daugelių kelionių ir pokalbių. Joje – lenkų bei lietuvių pamąstymai apie Lenkiją ir mūsų tarpusavio santykius. Neretai sakoma, kad lenkai į lietuvius žiūri tarsi iš aukšto. Valatka_3865Aš savo kelyje tokio požiūrio nesutikau. Galiu tik pasakyti, kad lenkai labiau nacionalistai negu mes ir tą išsakė ne vienas mano pašnekovas. Jie turi daugiau savigarbos“, – mintimis apie knygą dalijosi R. Valatka.
Knygoje R. Valatka ieško atsakymų, kas tai yra tikroji Lenkija, koks jos santykis su Lietuva, galų gale – koks lietuvio ir lenko santykis. Tačiau tai nėra knyga tik apie aukštuosius politikos ir istorijos klausimus. Lenkų virtuvė – ką lenkai valgo, geria, ir kas daugiau pakelia – lenkai ar lietuviai? Kuo ypatingas lenkų humoras – iš ko lenkai juokiasi ir kas yra tabu? Kokį drabužį rasite kiekvienos lenkės spintoje? Ar lenkė puošeiva labiau primena vokietę ar lietuvę? Kada Lenkijoje nugalės feminizmas? Visa tai ir daugybė kitų dalykų – be išankstinio nusistatymo.
„Lenkija man tapo dar įdomesnė, nei buvo iki tol. Aš tikiuosi, kad tie skaitytojai, kurie perskaitys šią knygą, padarys tokią pačią išvadą“, – pristatydamas knygą sakė R. Valatka.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.