Sausio pabaigoje Vokietijos sostinėje Berlyne vykusioje tradicinėje parodoje „Žalioji savaitė 2017“ jau trečią kartą dalyvavo ir pašušviškis Erikas Augustinavičius. 

Erikas Augustinavičius parodoje „Žalioji savaitė“ dalyvavo trečią kartą.

„Žalioji savaitė“ yra reikšmingiausia maisto produktų, žemės ūkio produkcijos ir sodininkystės paroda Vokietijoje, Berlyne, vykstanti nuo 1926 metų. Šiemet parodoje 66 šalys pristatė daugiau kaip 100 tūkst. produktų iš viso pasaulio. Atsinaujinantys ištekliai, ekologinė žemdirbystė ir jos produktai, prekyba, kaimo plėtra bei sodininkystė ir toliau išlieka parodos prioritetais.
Parodos organizatoriai akcentavo, kad žemdirbiai įneša milžinišką indėlį į savo šalių ekonomiką, kaimo vietoves ir visą visuomenę. Nors ekonominė situacija vis dar sudėtinga, tačiau žemės ūkis neabejotinai yra perspektyvi ateities ūkio šaka. O „Žalioji savaitė“ duoda daugelį atsakymų ir parodo kelius pirmyn.

Lankytojus domino demonstracijomis
Lietuva parodoje ne tik pristatė natūralius ir ekologiškus gaminius, kurių daugelio receptūros paveldėtos iš senolių, bet ir demonstravo šakočio kepimo, verbų rišimo ir rankdarbių kūrimo procesus. „Reikia įdėti daug pastangų, kad vartotojams įsiūlytum produktą, prie kurio jie nėra pratę, kurio dar neatpažįsta. O Lietuvos stendas visada pritraukia minias lankytojų. Parodoje dalyvaudami 15 metų nesijaučiame naujokai – įgijome ne tik Vokietijos vartotojų pasitikėjimą“, – sakė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, šiemet į parodą ir jos metu vyksiančius renginius pirmą kartą atvykęs nebe kaip žemdirbių savivaldos atstovas, o eidamas ministro pareigas.

Populiariausias – aviečių midus
Pašušviškis E. Augustinavičius į „Žaliąją savaitę“ vežėsi savo gamybos midaus. Kraštiečio teigimu, pa­rodos lankytojams labiausiai patiko šio sezono naujiena – aviečių midus. „Šį midų pardaviau greičiausiai, jo net trūko. Tačiau susidomėjimas buvo ir kitomis midaus rūšimis. Vokiečiai noriai ragavo bei pirko „Kunigaikščių“, „Tradicinį“, „Jūratės“ ir „Pienių midų“. Buvo malonu, kad nuolatiniai parodos lankytojai manęs jau ieškojo lietuvių stende. Atsirado ir tokių vokiečių, kurie prisiminė, jog užpernai aš turėjau medaus. Tad kitais metais planuoju į parodą vežtis ne tik midų, bet ir medų. Paroda yra puiki galimybė parodyti, ką gamini, ir užmegzti naujus kontaktus. Ir šįmet pavyko rasti partnerių, kurie susidomėjo mūsų midumi. Kai kuriems jau išsiuntėme ir bandomąsias partijas“, – sakė E. Augustinavičius.

Viena – pagaminti, kita – parduoti
Pašušviškis teigė, jog pernai pagamino tiek midaus, kiek leidžia licencija – apie 10 tonų.
„Produktas pagamintas, dabar tenka rūpintis jo pardavimu. Iki šiol esame pardavę maždaug trečdalį midaus. Deja, mūsų šalyje dar nėra midaus pažinimo tradicijų. Šį gėrimą tik mažais žingsneliais įvedame į mūsų gyvenimus. Tačiau rankų nenuleidžiame. Mūsų bityne pagamintas midus perkamas ne tik Lietuvoje, jis keliauja ir į Vokietiją, Angliją. Manau, kad pamažu jo pripažinimas įsibėgės“, – įsitikinęs E. Augustinavčius.
Prekyba su Vokietija užima svarbią Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį. Lietuviškos kilmės produktai sudaro 91 proc. eksportuotų produktų vertės. Eksporto struktūroje pagal šalis Vokietija užima 4 vietą tarp 140 šalių eksporto partnerių, importo – 4 vietą iš 111.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.