Atvelykio proga balandžio 21 dieną Dotnuvos slaugos namuose vyko margučių konkursas „Visi margučiai gražūs, bet yra gražiausias“.

Konkursui įstaigos darbuotojos pateikė savo rankomis margintus, įvairiomis spalvomis ir raštais išpuoštus margučius – nuo skutinėtų ir vašku margintų iki puoštų dekupažo technika. Konkurse dalyvavo 27 darbuotojų kompozicijos.

Šventėje apsilankė Kėdainių rajono mero pavaduotoja Olga Urbonienė, savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Apie Velykų ir Atvelykio tradicijas, kiaušinių marginimo istoriją ir būdus pasakojo etnografė Regina Lukminienė. Jos pasakojimo susidomėję klausėsi tiek darbuotojai, tiek šventėje koncertavę Akademijos darželio-mokyklos „Kaštonas“ mokiniai.

Savo dirbinių parodėlę pristatė Danguolė Bacevičienė. Ji iš butelių, statybinių medžiagų ir kitokių priemonių laisvalaikiu kuria vazas, dekoracijas namams.

Konkurso dalyvių pateiktas kompozicijas vertino ir nugalėtojus rinko kompetentinga komisija, kurią sudarė komisijos pirmininkė, labdaros ir paramos fondo „Viltis-Vikonda“ vadovė Irena Staliorienė, narės: Vaida Vaitelienė, Dotnuvos seniūnijos seniūno pavaduotoja, ir Danguolė Špokienė, Akademijos kultūros centro Dotnuvos skyriaus vadovė. Labai sunku šiai komisijai buvo išrinkti patį gražiausią margutį. Moterims ne kartą teko grįžti prie ekspozicijos bei dar kartą įsižiūrėti į darbus. Jos tikrai nenorėjo suklysti. Po ilgų skaičiavimų ir rezultatų suvedimo pirmoji vieta buvo skirta Aldonai Urbonavičienei, antroji – Laimutei Jurkienei, o trečioji vieta atiteko Vydai Kazokevičienei. Joms buvo įteikti medaliai, padėkos raštai ir specialūs prizai. Dar septynios konkurso dalyvės taip pat buvo apdovanotos dovanėlėmis.

Kėdainių rajono savivaldybės atminimo dovanėlėmis buvo apdovanotos Jolita Draudvilienė, Audronė Lembertienė ir Gintarė Jašinskienė.

Šis konkursas surengtas pirmą kartą, tačiau ateityje jis taps tradiciniu, kasmetiniu.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.