Kėdainių profesinio rengimo centro (PRC) mokiniai nesiliauja dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose projektuose, kur semiasi ne tik įvairių patirčių, bet ir ugdo įvairias kompetencijas, užsienio kalbų žinias.

Šį kartą centro mokiniai, kartu su partneriais iš septynių šalių, dalyvavo dvejų metų trukmės Erasmus+2 pagrindinio veiksmo tarpmokyklinių strateginių partnerysčių projekte „The Virtual Universe We Want“ (Virtuali visata – kokios mes norime“).

Projekto metu buvo vykdomos pačios įvairiausios veiklos. Viena jų – piešinių konkursas.

Aktuali problema – virtualios patyčios

Du metus vykęs partnerysčių projektas į veiklas įtraukė ne tik lietuvius, bet ir projekto partnerius iš septynių šalių: Rumunijos, Lenkijos, Latvijos, Turkijos, Ispanijos, Italijos, Portugalijos.
„Šio projekto tikslas – tobulinti mokinių gebėjimus, kurie prisidės prie saugaus ir atsakingo interneto technologijų panaudojimo. Projekto dalyviai susipažino su rizika, kurią jie prisiima naršydami internete. Ši tema tebėra labai aktuali mūsų bendruomenei, nes internete atsiranda vis daugiau pavojų ir saugus bendravimas tampa iššūkiu tiek mokiniams, tiek pedagogams. Ypač – elektroninės patyčios, kurios yra aktualios ir mūsų centro mokiniams“, – pažymėjo projekto koordinatorė, Kėdainių PRC projektų vadovė Vilija Bakutytė.

Patyčių tema bus plėtojama ir toliau

Projekto metu buvo vykdomos pačios įvairiausios veiklos, kurios buvo organizuotos Kėdainių profesiniame rengimo centre ir projekto susitikimų metu šešiose skirtingose šalyse. Pavyzdžiui, mokiniai turėjo galimybę dalyvauti įvairiuose seminaruose, grupiniuose užsiėmimuose, gatvės akcijose, susitikimuose su specialistais. Pastarieji mokiniams pasakojo, kaip saugiai elgtis internete.
„Per visas šias veiklas puikiai pasireiškė mokinių kūrybiškumas, tobulėjo mokinių tarpusavio bendravimas, bendradarbiavimas, darbas komandoje, informacinių technologijų gebėjimai. Taip mes atradome naujas veiklų įgyvendinimo formas ir galimybes. Be to, mus nustebino mokinių žingeidumas ir motyvacija dalyvauti projekto veiklose. Net neabejojame, kad žinios, gautos projekto metu, davė naudos ir pedagogams, ir mokiniams, ir visai mokyklos bendruomenei“, – šypsojosi V. Bakutytė.

Tiesa, pašnekovė pridūrė, kad kalbėti šia – patyčių tema – reikia ir toliau, mat ji buvo, yra ir bus ypač aktuali šiame technologijų ir virtualios realybės laikmetyje.

Praplėtė žinių bagažą

Net keturiolika mokinių buvo išvykę į projekto partnerių susitikimus Ispanijoje, Italijoje ir kaimyninėje Latvijoje.

Net keturiolika Kėdainių profesinio rengimo centro (PRC) mokinių buvo išvykę į projekto partnerių susitikimus Ispanijoje, Italijoje ir kaimyninėje Latvijoje.

„Smagu, kai mokiniai būna komandoje su kitų šalių mokiniais, vykdo įvairias užduotis: kūrė plakatus, lankstinukus, organizavo žmonių apklausas, dalyvavo gatvės akcijose. Latvijoje netgi kūrė video filmuką. Taigi, mokėsi bendrauti, bendradarbiauti, tobulino savo anglų kalbos žinias“, – sakė V. Bakutytė ir pridūrė, kad virtualių patyčių tema buvo pristatinėjama ir Kėdainių PRC. Čia taip pat buvo organizuojama pačių įvairiausių veiklų, integruotų pamokų, susitikimų, užsiėmimų, į kurias įsitraukė beveik visa mokyklos bendruomenė.

„Per šiuos dvejus metus apie virtualias patyčias buvo kalbėta išties nemažai. Projekto pradžioje buvo daryta apklausa, ką mokiniai žino apie virtualias patyčias, tokią pačią apklausą padarėme ir projekto pabaigoje. Džiaugiamės, kad mokiniai jau turi žinių, ką daryti patiriant patyčias, kur reiktų kreiptis norint gauti pagalbos“, – pažymėjo V. Bakutytė.

Įdomios ir prasmingos veiklos

Pašnekovė išskyrė keletą įdomesnių užsiėmimų: moksleiviai dalyvavo rašinių konkurse, o įdomiausios mintys iš rašinių buvo vizualizuotos ir nugulė piešinyje. Vyko ir video konkursas, kurio metu vaikai kūrė trumpą filmuką apie patyčias. Buvo paruoštas ir akronimų (žodžių santrumpų, kurios padeda bendrauti internete) žodynėlis.

„Taip pat mokiniai rinko informaciją, kaip saugiai elgtis internete, kokie teisės aktai tokį elgesį reglamentuoja. Visa tai buvo pristatyta mokyklos bendruomenei“, – sakė pašnekovė ir pridūrė, kad per dvejus projekto vykdymo metus buvo organizuota ir žymiai daugiau kitų įdomių ir prasmingų veiklų.

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.