Besitęsiant teisminiams procesams dėl vadinamosios juodosios buhalterijos bylos, teisėsauga Viktorui Uspaskichui smogė dar kartą – pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sunkių finansinių nusikaltimų, kurio taikiklyje atsidūrė ir V. Uspaskicho šeimos valdomo koncerno „Vikonda“ bendrovės, praneša portalas tv3.lt. 

FNTT susidomėjo „Vikondos“ organizuotais grandioziniais renginiais, kurių vienas – šią vasarą vykęs pompastiškas koncerno 25-erių metų jubiliejaus minėjimas.

FNTT susidomėjo „Vikondos“ organizuotais grandioziniais renginiais, kurių vienas – šią vasarą vykęs pompastiškas koncerno 25-erių metų jubiliejaus minėjimas.

Portalo žiniomis, teisėsaugą sudomino įtartina „Vikondos“ bendrovių pinigų cirkuliacija bei grandiozinių koncerno renginių, tarp kurių koncerno 25-mečio jubiliejus, „Vikondos“ vadovės, verslininkės V. Uspaskicho žmonos Jolantos Blažytės-Uspaskich 50 metų gimtadienio šventė, finansavimo šaltiniai.
Pranešama, kad finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) portalui tv3.lt patvirtino pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo stambiu mastu, turto pasisavinimo, dokumentų klastojimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Portalui FNTT direktorius Kęstutis Jucevičius teigė, kad pareigūnus sudomino dviejų viešųjų įstaigų buhalterija. Anot tarnybos vadovo, ikiteisminio tyrimo akiratyje atsidūrė ir V. Uspaskicho šeimos valdomas koncernas „Vikonda“.
„Tyrimas atliekamas ne konkrečiai dėl koncerno „Vikonda“, o yra tyrimas dėl dviejų viešųjų įstaigų ir būtent dėl lėšų panaudojimo šitose įstaigose. Esmė yra tame, kad būtent viena iš šių viešųjų įstaigų yra gavusi nemažą pinigų sumą būtent iš koncerno „Vikonda“. Ir būtent tyrimas atliekamas, kaip tos tikslinės lėšos buvo panaudotos. Yra pareikšti įtarimai, bet tikrai, žinokite, dabar yra tyrimo tik pradžia, yra atliekami aktyvūs ikiteisminiai tyrimo veiksmai ir aš Jums negalėčiau šiai dienai detalizuoti konkrečių faktų“, – tv3.lt sakė FNTT direktorius Kęstutis Jucevičius.
FNTT vadovas patikino, jog šiuo metu ikiteisminiame tyrime vykdoma daug įvairių operacijų – dokumentų poėmiai, vykdomos kratos, todėl daugiau detalių apie tai jis pateikti atsisakė.
tv3.lt duomenimis, pompastiškoms šventėms pinigai buvo skiriami pagal tam tikrą schemą, kurioje dalyvavo tarpininkai. Pirminiais duomenimis, minėtų renginių organizavimui ir rengimui pasitelkti 0,5 mln. Eur iš koncerno „Vikonda“ įmonių AB „Krekenavos agrofirma“, UAB „Kėdainių fabriko konservai“ buvo perduoti neturtingų šeimų vaikų parama besirūpinančiam labdaros ir paramos fondui „Viltis-Vikonda“, fondas lėšas pervedė vienai neįvardytai viešajai įstaigai.
Būtent ši viešoji įstaiga, tv3.lt žiniomis, visus gautus 0,5 mln. Eur išgrynindavo ir perduodavo atgal „Vikondos“ bendrovėms. Teigiama, kad būtent šios schemos būdu, pasitelkus tarpinius subjektus, buvo finansuojamos koncerno šventės.
Portalui tv3.lt nepavyko susisiekti su „Vikondos“ valdybos pirmininke J. Blažyte-Uspaskich. Tuo metu V. Uspaskichas TV3 teigė, kad apie FNTT atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl galimų finansinių machinacijų nieko nežinantis. „Nieko negaliu pasakyti. Žinau, kad tas labdaros fondas dirba gerai, tvarkingai, atsakingi žmonės ten direktoriai. Sunku pasakyti. […] Man niekas nepaskambino, nes dabar Briuselyje esu“, – kalbėjo V. Uspaskichas. Klausiamas, iš kokių lėšų buvo organizuota žmonos J. Blažytės-Uspaskich 50 metų jubiliejaus šventė, V. Uspaskichas atrėžė, jog iš „savų“.
Darbo partijos garbės pirmininkas akcentavo, jog buhalterija koncerno „Vikonda“ bendrovėse tvarkoma, nepažeidžiant įstatymų.
„Viskas ten turi būti tvarkoje. Vien pas mane yra grynų pinigų pakankamai deklaruota, kad apmokėti žmonos gimtadienį“, – aiškino V. Uspaskichas.

Portalo tv3.lt inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.