Kėdainių kaimo bendruomenių atstovai vyko į dalykinę kelionę, kurios metu buvo aptartos Vokie­tijos ir Lietuvos kaimo plėtros tendencijos ir perspektyvos, partnerystės ir bendradarbiavimo svarba stiprinant kaimo vietovių patrauklumą.

Dalykinės kelionės pagrindinis tikslas – su Vokietijos Drezdeno bendruomene užmegzti bendradarbiavimo kontaktus, aptarti dalyvavimą kaimo plėtros programose, kurios remia vietines iniciatyvas, bei pasikeisti gerąja patirtimi organizuojant tarptautinius renginius.

Kėdainiečiai taip pat susitiko su Bišofsverda miestelio meru Holm Grose, su kuriuo aptarė Europos Sąjungos kaimo plėtros programos bei kitas nacionalinės paramos priemones, kurios remia vietines iniciatyvas, skatinančias kaimo plėtros dalyvių bendradarbiavimą. Susitikimo metu pristatytas Kėdainių kraštas, bendruomenių teikiamos paslaugos, gaminami produktai.
Kelionės metu kėdainiečiai aplankė ir Laro miestą, kuriame vyko kasmetinis rudens chrizantemų festivalis. Būtent jo metu visas miestas skendi įspūdingose kompozicijose ir spalvinguose chrizantemų žieduose. Chrizantemų festivalis yra tradicinė miesto šventė, kuri vyksta jau 20 metų. Net tris savaites atvykę turistai gali išvysti daugybę gėlių figūrų, vyksta vietos amatininkų mugės, koncertai. Šioje spalvų ir muzikos fiestoje kasmet apsilanko daugiau nei 300 000 turistų.

Taip pat buvo aplankytas dar vienas įspūdingas miestas – Roterburgas, kuriame ištisus metus galima pajusti, kad Kalėdos jau čia pat. Visus metus atidarytose kalėdinėse parduotuvėse galima rasti visko, ko reikia šiai šventei. Dalykinę kelionę į Vokietiją dalinai finansavo Kėdainių rajono savivaldybė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.