Izraelio ambasados Lietuvoje iniciatyva, šių metų pradžioje 40 Lietuvos moksleivių iš 5 savivaldybių vyko į Izraelį, taip nutiesiant draugystės ir bendrystės tiltą tarp dviejų šalių. Šių metų rugsėjo mėnesį, kaip tęsinys šio gražaus bendradarbiavimo, įvyko jaunųjų Izraelio ambasadorių vizitas Kėdainiuose.

Rajono vadovas Saulius Grinkevičius susitiko su jaunaisiais Izraelio ambasadoriais, kuriems pristatė Kėdainius, jų istoriją ir kultūrą, pabrėžė krašto išskirtinumą, įteikė atminimo dovanas.

„Praeitais metais mūsų savivaldybės moksleiviai lankėsi Izraelyje ir bendravo su jaunaisiais izraeliečiais, susipažino su jų kultūra. Džiugu, kad puoselėjame ryšius su Izraeliu. Todėl ypač esu dėkingas Izraelio ambasadoriui, kuris nuolat bendradarbiauja su mumis, teikia projektus. Tikiuosi, kad bendradarbiavimą tęsime toliau“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Gražių žodžių negailėjo Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Amiras Maimonas, kuris pasidžiaugė gražiai užmegztu ryšiu su Kėdainiais.

„Džiaugiuosi kėdainiečių draugiškumu ir noru bendradarbiauti. Rajono vadovo lyderystė leidžia mums lengvai bendradarbiauti tarpusavyje“, – džiaugėsi A. Maimonas.

Jaunieji ambasadoriai taip pat lankėsi Šviesiojoje gimnazijoje ir Kėdainių krašto muziejuje.

32 moksleiviai iš skirtingų Izraelio mokyklų, kuriuos viso vizito metu lydi ir moksleiviai iš Lietuvos mokyklų, jų kuratoriai atvyksta susipažinti su Lietuva, šalies kultūrą bei jos istorija, susitikti su miestų ir šalies atstovais. Savaitę truksiančio vizito metu jaunieji ambasadoriai lankėsi įvairiuose muziejuose, valdžios institucijose bei lankytinose vietose. Jiems taip pat bus sukurta unikali galimybė pajusti lietuviško gyvenimo ritmą, pamatyti žydiškąjį paveldą, jo istoriją bei dabartį Vilniuje, Kaune, Švenčionyse, Kėdainiuose, Anykščiuose bei Trakuose.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.