Šiais metais didžiausia Kėdainių rajono bendrovė „Lifosa“ mini dvi sukaktis: penkiasdešimt penkerių metų nuo Kėdainių chemijos gamyklos įkūrimo ir produkcijos gamybos pradžios bei septynioliktus tarptautinės kompanijos „Eurochem“, kuriai priklauso bendrovė „Lifosa“, veiklos metus. Šia dviguba proga rugpjūčio 24 dieną Kėdainių arenoje surengta šventė „Vieno ąžuolo istorija“ – muzikinis šou, pagerbiant ir apdovanojant geriausius darbuotojus.

Savivaldybė aukso bei sidabro ženklais už nuopelnus įvertino generalinį direktorių Joną Dastiką (antras iš kairės) ir administracijos direktorių Juozą Baniotą.

Įvertinti už darbą Kėdainių kraštui

Didžiausios rajono įmonės darbuotojus sveikino Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius ir administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

„Akcinė bendrovė „Lifosa“ nuo pat pradžių užėmė lyderio poziciją. Įmonė yra tarsi mūsų miesto pramonės flagmanas. Linkiu jai dar daug gyvavimo metų, nepaliauti garsinti mūsų miesto ir likti aktyviai mūsų bendruomenės narei“, – sakė S. Grinkevičius.

Prieš penkiasdešimt penkerius metus, 1963–iaisiais, tuometinis Kėdainių chemijos kombinatas pradėjo gaminti pirmąją produkciją. Tai buvo labai svarbu ne tik Kėdainiams, bet ir visai Lietuvai, kadangi iki tol tokios chemijos gamyklos Lietuvoje nebuvo.

Rajono vadovai Kėdainių krašto garbės piliečiui, AB „Lifosa“ generaliniam direktoriui Jonui Dastikui ir administracijos direktoriui Juozui Baniotai įteikė garbingiausius rajono apdovanojimus – ženklus „Už nuopelnus Kėdainių kraštui“.

Svarbiausias vakaro apdovanojimas suteiktas Sidui Kalnaičiui.

Kėdainių rajono savivaldybės mero potvarkiu Kėdainių rajono savivaldybės ženklu „Už nuopelnus“ apdovanojami Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių asmenys, sveikinant už nuopelnus Kėdainių kraštui.

Kėdainių rajono savivaldybės aukso ženklu „Už nuopelnus“ apdovanojami Kėdainių krašto garbės piliečiai ir asmenys už ypatingus nuopelnus Kėdainių kraštui.

Aukso ženklas už aktyvią ilgametę visuomeninę veiklą, rūpinimąsi bendruomenės interesais bei svarų indėlį prisidedant prie rajono gyventojų kultūrinės, ekonominės ir socialinės gerovės įteiktas Kėdainių krašto garbės piliečiui, AB „Lifosa“ generaliniam direktoriui J. Dastikui.

Kėdainių rajono savivaldybės sidabro ženklu „Už nuopelnus“ apdovanojami Metų mokytojas, Metų medicinos darbuotojas, Metų socialinis darbuotojas, Krašto kultūros premijos laureatas, asmenys už nuopelnus Kėdainių kraštui, įtvirtinant savivaldą, įgyvendinant pilietines iniciatyvas ir kuriant savivaldybės įvaizdį.

„Lifosa“ ir „Eurochem“ apdovanojo nusipelniusius darbuotojus.

Sidabro ženklu už aktyvią ilgametę politinę ir visuomeninę veiklą, rūpinimąsi bendruomenės interesais bei svarų indėlį į rajono gyventojų kultūrinę, ekonominę gerovę bei krašto sporto vystymą ir istoriją apdovanotas AB „Lifosa“ administracijos direktorius J. Baniota.

Kaip pasakoje: „Gyvenam linksmai ir laimingai“

Prieš penkiasdešimt penkerius metus, 1963-iaisiais, tuometinis Kėdainių chemijos kombinatas pradėjo gaminti pirmąją produkciją. Tai buvo labai svarbu ne tik Kėdainiams, bet ir visai Lietuvai, kadangi ligtol tokios chemijos gamyklos Lietuvoje nebuvo.

Įmonė atvėrė duris darbuotojams įkūrusi daug naujų darbo vietų, todėl į Kėdainius ėmė plūsti žmonės, augo miesto gyventojų skaičius. Gamyklai teko išgyventi daugybę permainų: kelias privatizacijas, bankrotą, tačiau gamykla sėkmingai tebeveikia, toliau plečiasi ir nuolat modernėja.

Paties AB „Lifosa“generalinio direktoriaus J. Dastiko žodžiais tariant, „dabar gamykloje kaip pasakoje: gyvenam linksmai ir laimingai“.

Renginį vainikavo Merūno Vitulskio koncertas.

Ypatingus vokalinius sugebėjimus demonstravo ir Monika Marija.

„Mokame mokesčius, gana aukštus atlyginimus, viskas vyksta skaidriai. Ypač daug padaryta gamtosaugos labui, net inspektoriai džiaugiasi mūsų gamykla. Vykdome įvairius projektus, nuolat plečiamės – dabar gamykloje dirba apie tūkstantį darbuotojų, per sekundę pagaminama apie keturiasdešimt kilogramų sieros rūgšties ir trisdešimt penki kilogramai trąšų. Mastai per metus stebina visus“, – kalbėjo J. Dastikas.

Paklaustas, ar bėgant metams „Lifosa“ smarkiai keitėsi, J. Dastikas patvirtino ir sakė, jog anksčiau niekas nebūtų patikėjęs, kad chemijos gamykla gali taip atrodyti: „Ji labai tobulėjo ir dabar yra pati gražiausia iš mano matytų chemijos gamyklų pasaulyje.“

Nusipelniusio darbuotojo vardas – S. Kalnaičiui

Kėdainių arenoje vykusioje šventėje „Lifosa“ savo darbuotojams bei jų artimiesiems dovanojo muzikinį šou su apdovanojimais. Renginio, kurį vedė Edita Mildažytė ir Rolandas Vilkončius, metu koncertavo projekto „Lietuvos balsas“ nugalėtoja Monika Marija Paulauskaitė, atlikėjas Jurgis Brūzga, Lietuvos scenos grandai Romas Dambrauskas ir Steponas Januška, taip pat šiemet Lietuvą

Pasaulį sužavėjusį kūrinį atliko šių metų Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ Ieva Zasimauskaitė.

„Eurovizijoje“ atstovavusi Ieva Zasimauskaitė ir kiti, o šventę vainikavo Merūno Vitulskio pasirodymas.

Vis dėlto pagrindinis vaidmuo teko apdovanojimams: įvertinti ilgamečiai bei inovacijomis, pasiūlymais, ypatingais atliktais darbais nusipelnę darbuotojai. AB „Lifosa“ generalinis direktorius J. Dastikas apdovanojo darbuotojus, įmonėje praleidusius keturiasdešimt ir daugiau metų bei įteikė „Eurochem“ padėkas už reikšmingą darbinį indėlį į kompanijos vystymąsi. Po kelių muzikinių intarpų, renginio vedėjams paskelbus metą svarbiausiam vakaro apdovanojimui, 2018 metų „Eurochem“ nusipelniusio darbuotojo vardas suteiktas sieros rūgšties cecho technologui Sidui Kalnaičiui.

Pasaulį sužavėjusį kūrinį atliko šių metų Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ Ieva Zasimauskaitė.

Paklaustas apie savo patirtį „Lifosoje“, metų darbuotojas sakė: „Įmonėje dirbu jau tris dešimtis metų. Pradžia buvo sunki, reikėjo priprasti prie darbo, įgyti patirties. Karjerą pats pradėjau technikos skyriuje, iš jo perėjau į aliuminio fluorido cechą, o vėliau – į sieros rūgšties cechą, kuriame vis dar tebedirbu.“


Gamyklos penkiasdešimt penkerių metų sukakties proga paminėta ne tik iškilmingoje šventėje, bet ir simboliškai, atsigręžiant į gamtą: šių metų birželio 5–ąją, Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, darbuotojai su vadovais Tūkstantmečio ąžuolyne pasodino penkiasdešimt penkis ąžuoliukus su atminimo lentelėmis. Būtent su šiais didingais medžiais ir sieta viso renginio tema.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.