Vilainiuose gyvenantys ar į sodus važiuojantys kraštiečiai spėjo užfiksuoti keistą reginį – spalio mėnesį pražydusį kaštoną.

Nors tai ir nėra labai retas reiškinys, vis dėlto, balti dideli žiedai šiuo metų laiku traukia akį ir verčia stebėtis gamtos procesais.

Žydintį kaštoną pastebėjau važiuodamas į sodus. Juk dabar ne pavasaris, o ruduo. Tai mane labai nustebino“, – sakė į redakciją užsukęs Romualdas Mečys Stanionis, pasiūlęs išskirtinio reiškinio vaizdais pasidalinti ir su laikraščio skaitytojais.

Žydintis kaštonas auga prie pat Melioratorių gatvės, ties posūkiu į Rožių gatvę. Kaštonas atrodo įdomiai – vienoje medžio dalyje baigia nuskristi sudžiūvę lapai, tačiau kelios šakos pasipuošusios žaliais lapais bei didžiuliais žiedais. Nors ir atrodo nuskurdęs, tačiau augalas sugebėjo pradžiuginti gyventojus.

Pasak specialistų, toks reiškinys yra vadinamas antriniu žydėjimu ir yra nulemtas prailgusios vasaros ir anksčiau buvusių šiltų naktų. Augalas pražįsta, kai turi energijos perteklių. Vyraujantys orai leidžia mūsų augalams žydėti ilgiau ir dėl to nėra jokios bėdos. Problemų galėtų kilti tik su sunkiai gyvuojančiais, senais augalais.

Visoje Lietuvoje galima išvysti žydinčius įvairius kultūrinius augalus, vaismedžius, obelis, kriaušes, slyvas, serbentus.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.