„Kai bendrovė „Daumantai LT“ rinko versliausią krašto bendruomenę ir mūsų „Muilinyčia“ tapo nugalėtoja, tą įvertinimą priėmėme su savotišku avansu. Buvo baimių, ar einame teisingu keliu, ar tikrai pateisinsime pripažinimą. Šiandien galime lengviau atsikvėpti – mūsų verslas jau duoda grąžą bendruomenei“, – šypsojosi Nociūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Vaida Stanevičienė.  

Į bendruomenės namus trumpam užsukusi Dovilė (dešinėje) dėkojo centro vadovei Vaidai už puikias iniciatyvas ir paramą kaimo žmonėms.

Į bendruomenės namus trumpam užsukusi Dovilė (dešinėje) dėkojo centro vadovei Vaidai už puikias iniciatyvas ir paramą kaimo žmonėms.

„Nociūnų muilinyčia“ gyvuoja trečius metus. Maždaug dešimt aktyvių kaimo moterų turi savo pareigas ir darbus, tad dažną vakarą skuba į bendruomenės namus. Vienos verda muilą, kitos jį pakuoja, trečios važiuoja parduoti mugėse ar kituose įvairiuose susibūrimuose. Dirbame kaip tikslus laikrodis. Ir labai džiaugiamės, kad mūsų darbas jau duoda vaisių. Dar visai neseniai susirinkusios prisiminėme pirmuosius muilo gamybos bandymus. Net iki ašarų juokėmės, kaip jaudinomės virdamos muilą pirmą kartą, kiek buvo nerimo, kai muilas svilo, nestingo. Dabar tokių nesėkmių seniai nebepasitaiko. Sėkmingai gaminame muilą ir tos gamybos paslaptimis dalijamės su kitais. Per visą gyvavimo laiką „Muilinyčia“ surengė dešimtis edukacinių užsiėmimų, kuriuos aplankė ir pačių vaikai, ir garbūs svečiai iš užsienio. Svarbiausia, kad mūsų kai kam atrodę žaidimai šiandien jau duoda pelno ir leidžia juo pasidalinti su bendruomene“, – džiaugėsi V. Stanevičienė.

Armandas ir Vaidas vaikus moko žaisti stalo tenisą.

Armandas ir Vaidas vaikus moko žaisti stalo tenisą.

„Nociūnų muilinyčios“ moterys prieš šias Kalėdas pasijuto tikromis Kalėdų Senio palydovėmis, dalindamos dovanas. „Šiais metais padėjome Nociūnų gyventojai Celestinai Rimavičienei išleisti knygą „Savimi gyvenimą rašau“, su lauknešėliais aplankėme senolius, koncertiniais marškinėliais aprengėme Nociūnų popchorą „Sapnas“, šokių kolektyvą „Altima“, Nociūnų darželio vaikučiams padovanojome 15 komplektų čiužinukų, antklodžių, pagalvių ir 30 komplektų patalynės, o duetas „Greda“ mūsų dėka turės finansų įrašams“, – paskutiniuosius

„Nociūnų muilinyčios“ dėka kaimo vaikų miegas darželyje daug jaukesnis ir patogesnis.

„Nociūnų muilinyčios“ dėka kaimo vaikų miegas darželyje daug jaukesnis ir patogesnis.

gerus darbus vardijo Nociūnų bendruomenės pirmininkė.
Bendruomenės centras visą laiką šurmuliuoja ir niekada nebūna tuščias. Kai moterys nesirenka darbuotis su muilais, salėje vyksta aerobikos ar šokių treniruotės, vaikai ir jaunimas dažnai atbėga pažaisti stalo tenisą. Už šio žaidimo pamokas nociūniškiai dėkingi Armandui ir Vaidui, kurie savo laisvalaikį aukoja jaunesniųjų pažinčiai su tenisu. Be to, centre organizuojami įvairūs renginiai, o esant reikalui salė tarnauja atsisveikinimui su išėjusiais Anapilin.
„Mums veiklų tikrai netrūksta. Juk mes per kelerius metus senąją kaimo darželio katilinę pavertėme jaukiais bendruomenės namais. Dabar pasitelkę projektus gražiname aplinką. Turime ne tik sutvarkytą pastatą, bet ir vis turtėjantį kiemą su vaikų žaidimų bei krepšinio aikštelėmis, lauko treniruokliais, suoliukais. Netrūksta mums ir planų ateičiai. Gera matyti, kad einame teisingu keliu ir patys kuriamės jaukią gerovę“, – sakė V. Stanevičienė.
Bendruomenės centro vadovė dėkinga visiems draugams ir bičiuliams bei savanoriams, kurie padeda sėkmingai gyvuoti vis plačiau garsėjančiai „Nociūnų muilinyčiai“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.