Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovai turi gražią tradiciją – kai tik randa galimybių, lanko regiono verslininkus, domisi, kuo kas gyvena, ir aptaria verslo aktualijas.

„Raganės“ šeimininkė D. Gronskienė pasakojo, kaip kilo mintis įkurti virtinukų namus ir kuo jie šiandien gyvena.

Kai verslininkai išgirdo kėdainiečių klausimą, kur Lietuvoje yra bene vienintelis virtinukų restoranas, ir kad jame yra galimybė paragauti ne tik tradicinių virtinukų, bet ir tokių, kurie įdaryti ančių kepenėlėmis ar šamu, nutarė, kad reikia skubiai ieškoti atsakymo.
Pasirodo, jog jis buvo visai šalia – tokiam restoranui sėkmingai vadovauja Kaumo prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybės narė Daiva Gronskienė. Ji mielai kolegas verslininkus pakvietė į svečius.
Prie virtinukų vaišių mielai prisijungė ir Kėdainių krašto bitininkai, midaus gamintojai Jūratė ir Erikas Augustinavičiai.
Tad verslininkai turėjo puikią progą pamatyti, kaip gyvena smulkiojo verslo atstovai. Daivos Gronskienės restorane „Raganė“, kuris įsikūręs Sirutiškio kaime, gimsta maždaug dvidešimties rūšių virtinukai: ne tik tradiciniai, visų nuo vaikystės mėgstami su kiauliena, vištiena ar varške, bet ir su elniena ir grybų padažu, su bulvių tarkiu ir grietine, su jautiena ir specialiu pipiriniu padažu, su grybais, su varške ir špinatais, su virtomis bulvėmis, su anties kepenėlėmis, su varške ir peletrūnu, su šamu ir desertiniai virtinukai su uogomis, vaisiais ar šokoladiniu kremu.

Išvykos į „Raganę“ metu Rūmų bendruomenės klubo atstovai pasveikino naujus narius, tarp kurių buvo ir du kėdainiečiai: UAB „Kėdainių krovimo aikštelė“ direktorė Jelena Maksimenko (trečia iš dešinės) bei UAB „Drivita“ direktorius Andrius Drižys (antras iš kairės).

Sirutiškyje yra galimybė išsinuomoti salę pokyliams, pernakvoti trijų žvaigždučių viešbutyje, talpinančiame iki 35 svečių, ir pasikaitinti „Raganės“ pirtelėje. Vaikams siūloma atskira erdvė su įvairiais užsiėmimais ir žaidimais. Pavyzdžiui, tiek suaugusieji, tiek vaikai mokomi gaminti virtinukus, nes čia vyksta įvairios edukacinės programos „Pagranduko virtuvėlėje“.
„Raganėje“ galima įsigyti išskirtinių, Lietuvos amatininkų rankomis sukurtų gaminių: įvairių nėrinių, papuošalų iš odos, lino, originalių veltinio dirbinių, lietuviško midaus ar vyno, natūralaus ir įvairiais priedais pagardinto bičių medaus, gardžios „Kepinių namų“ produkcijos.
Bitininkai Augustinavičiai verslininkus supažindino su midaus gamybos paslaptimis, pasakojo, kaip jis gaminamas, kaip skanaujamas.
Pasidžiaugę kėdainiečių sėkme Rūmų bendruomenės klubo atstovai pasveikino naujus narius, tarp kurių buvo ir UAB „Kėdainių krovimo aikštelė“ bei UAB „Drivita“.
Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybė šiuo metu vienija septyniolika narių. Pasak atstovybės vadovo Dainiaus Cibulskio, verslininkai turi gražių planų, kaip prisidėti prie Kėdainių bendruomenės gyvenimo. „Mūsų verslininkai tikrai labai aktyvūs ir visuomeniški. Daugelis yra gerai žinomi kraštiečiams. Turime minčių prisidėti prie Kėdainių senamiesčio gražinimo. Labai norėtume susitarti su miesto šeimininkais, kad jie mums rastų vietų, kur galėtume pastatyti suoliukus poilsiui. Tad tikimės, kad netolimoje ateityje Kėdainiuose atsiras taip reikalingų suoliukų, ant kurių galėtų prisėsti bei pailsėti ne tik patys kėdainiečiai, bet ir miesto svečiai“, – planais dalijosi D. Cibulskis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.