Kėdainių rajono ūkininkai, laikantys iki 100 kiaulių , kurių kiaulių ūkiai neatitinka Biologinio saugumo priemonių reikalavimų, turi paskersti laikomas kiaules savo reikmėms kiaulių laikymo vietoje, išvežti skerdimui į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patvirtintą skerdyklą arba nugaišinti, jeigu laikomos kiaulės netinkamos skerdimui dėl jų amžiaus, ir jų gaišenas perduoti šalutinių gyvūninių produktų tvarkytojui.

Ūkininkai, kurie vykdys šiuos reikalavimus, galės pretenduoti į išmokas už ankstyvą kiaulių paskerdimą, tačiau, pasinaudoję valstybės parama, turės įsipareigoti dar metus laiko nelaikyti kiaulių.

Norintys ir toliau auginti kiaules laikytojai turi įgyvendinti pagrindinius biologinio saugumo reikalavimus:

• registruoti kiaulių laikymo vietas (bandas) ir kas ketvirtį deklaruoti jose laikomų kiaulių skaičių, nurodyti bandos atpažinimo numerį, o prieš išvežant kiaules iš laikymo vietos – įsegti į ausį dviejų dalių įsagą su bandos numeriu;

• įrengti veikiančius dezinfekcinius barjerus prie įėjimo į kiaulių laikymo vietas, užpildytus veterinariniais biocidiniais produktais;

• aptverti patekimo į tvartą vietą;

• keisti drabužius ir avalynę prieš įeinant į tvartą;

• nešerti kiaulių termiškai neapdorotomis žaliavomis, žaliąja mase;

• nelaikyti ir neišleisti kiaulių į lauką.

Taip pat primename ,kad į VMVT Kėdainių VMVT reikia pristatyti kiekvienos paskerstos kiaulės kraujo ir organų mėginius (inksto, blužnies, antryklinių arba žarnų pasaito linfinių mazgų) Afrikinio kiaulių maro tyrimui. Apie planuojamą kiaulių skerdimą savo reikmėms 3 d. prieš skerdimą pranešti kiaulių ūkį aptarnaujančiam privačiam veterinarijos gydytojui. Paskerstų kiaulių skerdeną ir organus leidžiama vartoti savo reikmėms tik iš Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto gavus neigiamus Afrikinio kiaulių maro tyrimų rezultatus.

Už biosaugos veterinarinių reikalavimų nesilaikymą kiaulių laikymo vietoje yra numatyta bauda nuo 30 iki 300 eurų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.