Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje visą praėjusią savaitę vyko įvairūs prevenciniai renginiai, skirti pažymėti savaitei be patyčių. Jos metu gimnazistai buvo pakviesti į įvairias veiklas: diskusijas, konkursus, geriausiųjų rinkimus.

„Atažalyno“ gimnazistai „Savaitę BE PATYČIŲ“ minėjo dalyvaudami konkurse „Kaktusas“.

„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ renginių metu gimnazijos bendruomenės nariai buvo raginami kurti saugesnę gimnazijos aplinką, skatinti pagarbiai ir draugiškai bendrauti vieni su kitais.
Kovo 20–24 dienomis „Vaikų linija“ jau aštuntą kartą inicijavo „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2017“. Siekdama gimnazijoje išvengti patyčių ir kitokio asocialaus elgesio apraiškų mokykla taip pat prisijungė prie šios iniciatyvos.
„Patyčios labai paplitusios visur, o ši „Savaitė BE PATYČIŲ“ mokiniams leidžia sustoti, pagalvoti, ką mes galime pakeisti, kad aplinka būtų draugiška, kad mes visi mokykloje jaustumėmės saugiai, patogiai, kad būtų smagu eiti į mokyklą. Todėl mūsų gimnazijos bendruomenė išsirinko draugiškiausiuosius bendruomenės narius: draugiškiausia mokine tapo Agnė Sruogytė, mokiniu – Valentinas Abarius. Draugiškiausiu mokytoju tapo Ramūnas Grunskis, o draugiškiausia darbuotoja – Violeta Urbanaitienė“, – sakė gimnazijos socialinė pedagogė Jūratė Daukšienė, kuri taip pat buvo išrinkta kaip draugiškiausia administracijos darbuotoja.
Visų gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo konkurse „Kaktusas“, kuris gimnazijoje organizuojamas jau ne pirmą kartą.
„Jis sudarytas iš įvairiausių klausimų apie mokyklą, jos istoriją, yra ir pastabumo klausimų. Taip pat komandoms skiriami taškai už prisistatymą, už atsisveikinimą, vertinamas ir komandos sirgalių palaikymas. Norint sudaryti komandą, reikia įtraukti skirtingas asmenybes, kurios domisi skirtingais dalykais. Komandoje mokiniai turi išmokti bendrauti vienas su kitu, ieškoti bendro sutarimo“, – sakė J. Daukšienė.
Patyčios veikia visus vaikus – ne tik tuos, kurie įsitraukia į patyčias ar patiria jas, bet ir stebėtojus. Jei mokiniai mato, kad nereaguojama į tyčiojimąsi arba jam netgi pritariama, tuomet formuojasi nuostata, kad toks elgesys yra tinkamas ir priimtinas. Dažnai psichologinio ar fizinio smurto stebėtojai palaiko skriaudėjus, nes kitu atveju jie patys gali tapti auka. Jaunuoliai pradėjo filmuoti savo nusikaltimus, dalintis šiais vaizdais ir publikuoti internetinėje erdvėje. Patyčios tapo pateisinamos bendraamžių gretose, nesuvokiant žalos dydžio ir galimų pasekmių. Todėl labai svarbu, kad patyčias matantys vaikai parodytų savo nepritarimą netinkamam elgesiui ir praneštų apie tai suaugusiems. Kuo daugiau patyčias stebinčių vaikų papasakos apie tai suaugusiems, kuriais pasitiki, tuo daugiau patyčių bus sustabdyta.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.