Kėdainių kultūros centrą papuošė panevėžiečio Juozo Vaičikonio fotografijų paroda „Vasaros kvapas“. 

Į Kėdainius J. Vaičikonį pakvietė Kultūros centro dailininkė Rima Stadalnykienė.

Į Kėdainius J. Vaičikonį pakvietė Kultūros centro dailininkė Rima Stadalnykienė.

Su fotoaparatu beveik nesiskiriantis vyriškis kėdainiečiams atvežė savo dešimties metų atostogų įspūdžius, užfiksuotus nuotraukose. „Kiekvienais metais stengiuosi aplankyti vis nematytą kraštą ir jo gyvenimą įamžinu nuotraukose. Mane užvaldęs noras pažinti platųjį pasaulį. Puikiai pamenu pirmąją savo kelionę 1976 metais į Karpatus. Tautiečiai žino, kad prieš Lietuvai atgaunant nepriklausomybę mūsų kelionės buvo ribotos. Dabar galime keliauti laisvai. Niekas nepaneigs, kad kitur išvažiavus ir pažinus svetimas šalis, patys labiau susivokiame, kas esame“, – sakė parodos autorius. J. Vaičikonis atviravo, kad seniau labai daug ką fotografuodavo. Tačiau dabar, kai vaizdų jau persisotino, dažniau pradėjo fiksuoti žmones ir jų likimus: „Kelionėse kiekvienas patiriame labai įvairių nuotykių ir įspūdžių. Neapsieinama ir be įdomių išgyvenimų. Gal kam ir atrodo įdomiai, kad aš dalinuosi savo nuotraukomis, tačiau noriu dalintis tuo, kas teikia džiaugsmą ir yra miela akiai. Neretai kelionių nuotraukos dažnam sukelia gražių prisiminimų ir įtraukia į diskusijas.“

Fotografijose panevėžietis mėgsta fiksuoti kelionių įspūdžius.

Fotografijose panevėžietis mėgsta fiksuoti kelionių įspūdžius.

Į Kėdainius panevėžietis fotografas atvežė nuotraukas, kuriose užfiksuoti vaizdai kelionėse į Maltą, Maljorką, Ispaniją, Prancūziją, Lenkiją, Kroatiją, Juodkalniją. Yra akimirkų ir iš Lietuvos pajūrio.
„Kiekvienas kraštas turi savitumų ir išskirtinumų, tačiau, gerai pasigilinus, visur galima rasti ir bendrysčių. Žavėdamiesi svetimais kraštais, negalime pamiršti ir gimtinės. Labai smagu buvo pasivaikščioti po Kėdainius ir pamatyti, kaip miestas pasikeitė nuo tų laikų, kai jame lankiausi dar būdamas studentas. Manau, kad galėdami dalintis gerais dalykais, neturime savęs riboti“, – šypsojosi J. Vačikonis ir pridūrė, kad jau ruošia naują ekspoziciją iš kelionių po Norvegiją.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.