„Aukštai iškėlę Trispalves linksmai ir išradingai švęskite Vasario 16-ąją!“ – linkėjo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

Į didelį ir darnų chorą susibūrę progimnazijos mokiniai, mokytojai, mokinių tėvai draugiškai giedojo Tautišką giesmę.

Valstybės atkūrimo dieną taip ir paminėjo Juozo Paukštelio progimnazija, o jos bendruomenės nariai šventiška nuotaika dalinosi ir su Kėdainių miesto žmonėmis, savo socialiniais partneriais.

Šventės startas – darniu choru
Pirmuoju šventinės dienos akordu tapo Tautiškos giesmės giedojimas ant laiptų prie progimnazijos – 8 valandą ryto į didelį ir darnų chorą susibūrė progimnazijos mokiniai, mokytojai, mokinių tėvai. Sugiedojusi Lietuvos himną progimnazijos bendruomenė rinkosi mokyklos fojė, kad pagerbtų pavyzdingiausius mokinius. Progimnazijos direktorė Tereza Sotnik pasveikino susirinkusiuosius, linkėdama branginti, ką turime gimtojoje šalyje, šeimoje ir mokykloje, puoselėti tai savo darbais. Direktorė įteikė padėkos raštus trisdešimčiai mokslo pirmūnų ir šešiolikai mokinių, uoliausiai lankiusių pamokas. Paskui mokiniai skirstėsi į klases, kur kartu su mokytojais prisiminė Lietuvos valstybės simbolius, jų atsiradimo istoriją, diskutavo apie valstybinių simbolių reikšmę. Aktų salėje buvo žiūrimas filmas „Knygnešys“, istorijos mokytoja Daina Volkevičienė kalbėjosi su mokiniais, kuo svarbi lietuviams Vasario 16-oji. Prasmingas diskusijas keitė nuotaikingos karaokė varžytuvės „Aš tikrai myliu Lietuvą”, kuriose dalyvavo 5 ir 6 klasės. Vyresnieji mokiniai rungtyniavo krepšinio turnyre „Už Lietuvą!“, dalyvavo dartų turnyre. Pertraukų metu buvo organizuota iniciatyva „Įdomioji Lietuva“: mokytojos Daina Volkevičienė ir Danguolė Chochlovienė, pakvietusios prie Lietuvos apskričių žemėlapio, mini viktorina mokiniams priminė, kokiais žmonėmis, istorijos faktais garsios šalies apskritys, kuo įdomus jų kraštovaizdis.

Juozo Paukštelio progimnazijos mokinys Kostas kartu sugiedoti Tautišką giesmę pasikvietė mamą.

Mintys apie savo šalį
Šventės metu mokiniai noriai dalinosi mintimis apie savo šalį. Šeštos klasės mokiniai paklausti, ką įdomaus apie Lietuvą pasakytų jos nepažįstančiam svetimšaliui, prisiminė įvairiausių faktų, pavyzdžiui: Lietuvoje yra geografinis Europos centras, lietuviai paskutinieji Europoje priėmė krikščionybę, Lietuvos banko Pinigų muziejuje yra pastatyta į Gineso rekordų knygą įtraukta aukščiausia centų piramidė, Lietuvos vardas pirmą kartą paminėtas 1009 metais, Lietuva – gandrų šalis, lietuviai kalba viena seniausių kalbų, XIV a. Lietuva buvo viena didžiausių valstybių Europoje ir kt. Paprašyti paminėti, jų nuomone, svarbias Lietuvos asmenybes mokiniai vardijo ir istorines asmenybes, ir politikos veikėjus, ir meno žmones, ir sportininkus – Vytautą Didįjį, karalių Mindaugą, M. Mažvydą, E. Pliaterytę, V. Kudirką, S. Girėną ir S. Darių, A. Smetoną, D. Grybauskaitę, M. K. Čiurlionį, V. Alekną, Ž. Savicką, R. Meilutytę ir kitus. Buvo pastebėta, jog visos asmenybės, kurios pasitarnavo Lietuvai, yra svarbios, jei bent vienos iš jų nebūtų, šalis nebūtų tokia, kokia yra dabar.
Simbolinės dovanos bičiuliams
Pasitikdama Vasario 16-ąją šventiška nuotaika Juozo Paukštelio progimnazijos bendruomenė dalijosi su savo draugais, socialiniais partneriais. Savo pagamintomis Trispalvėmis nešini mokiniai lankėsi miesto lopšeliuose-darželiuose, mokykloje-darželyje „Obelėlė“, progimnazijose, gimnazijose, pasveikino ir „Kavamanijos“, „Batų namų“, AB „Tekstdanas“, Kėdainių policijos komisariato ir kitų įstaigų darbuotojus.

Jolita Mickienė, Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos mokytoja

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.