kapasNe vienas, prieš lapkričio 1-ąją, Visų Šventųjų dieną atvykęs tvarkyti artimųjų kapų į Dotnuvos gatvės kapines Kėdainiuose, patyrė šoką, išvydę nuverstą paminklą. Nepanašu, kad paminklus būtų išvartęs stiprus vėjas, kurio pastarosiomis dienomis nebūta ar laukiniai žvėrys – stirnaitės, kurios neretai užklysta į kapus, smėlyje palikdamos pėdsakus ar nugrauždamos gėlių žiedus.

Kiek teko pastebėti, visi nugriauti paminklai vienodai užvirtę ant kapavietės. Manyčiau, kad tai galėtų būti įrodymas, jog siautėta tų pačių vandalų. Kada konkrečiai šie paminklai galėjo būti nuversti, kol kas sunku pasakyti, juos žmonės aptiko neseniai, tvarkydami artimųjų kapus.

Vieni paminklai buvo nugriauti, kiti – išjudinti. Tarp nuverstųjų ir buvusio Kėdainių ligoninės chirurgo J.Stankaičio šeimos kapavietės paminklas. Griūvant vienam iš paminklų buvo nulaužtas ir kryžius, perrištas tautine juostele.

Nesinori tikėti, kad tai panašus vandalizmo atvejis, plačiai nuskambėjęs ir daug skausmo bei materialinių nuostolių mirusiųjų artimiesiems atnešęs, kuomet 2010 metų balandžio 10 dieną Kauno gatvės kapinėse buvo aptikta nuniokotų bei išvartytų apie 250 paminklų.

(Nuotr. autorės).

Asta Raicevičienė

Nuniokotos Dotnuvos gatvės kapinės.

Nuniokotos Dotnuvos gatvės kapinės.

img_0217 img_0213

img_0214

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.