Specialistai gyventojus įspėja, kad į Lietuvą iš Australijos atkeliauja grėsmingas ir pavojingas, net skiepams sunkiai pasiduodantis gripas. Jis šią šalį pasiekė anksčiau nei įprastai, tad prognozuojama, kad anksčiau jis gali pasiekti ir Lietuvą.


Australijoje startavęs šio sezono gripo virusas nesirinkdamas į ligos patalą guldo įvairaus amžiaus žmones, deja, jau yra ir gana daug mirties atvejų.

Šiuo metu gripas iš šios šalies jau traukiasi, tačiau grėsmingai artėja Lietuvos link. Tiesa, koks tas gripas pasieks mūsų šalį, dar sudėtinga pasakyti, nes gripo virusas sparčiai mutuoja. Tačiau būtent nuo šio tipo viruso Lietuvoje žmonės ir bus vakcinuojami.

Kol kas vakcinų nuo gripo Lietuvoje dar nėra. Jos pirkimas užtruko dėl Pasaulio sveikatos organizacijos delsimo, mat truko nustatyti, koks gripo virusas cirkuliuoja, ir kokie skiepai nuo jo tinkamiausi.

Tikimasi, kad gripo vakcija Lietuvą pasieks jau spalio pabaigoje. Iki to laiko žmonės raginami stiprinti imunitetą, valgyti daugiau vaisių ir daržovių, maitintis sveiku maistu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.