Pakalbėjus su gyventojais pastebėta, kad asmenys nesirūpina savo būsto saugumu, nors šeimose auga mažamečių vaikų. Jie dažniausiai kaltina kitus bei valdžią, tačiau patys prie saugesnio gyvenimo prisidėti nenori ir nežada.

Pakalbėjus su gyventojais pastebėta, kad asmenys nesirūpina savo būsto saugumu, nors šeimose auga mažamečių vaikų. Jie dažniausiai kaltina kitus bei valdžią, tačiau patys prie saugesnio gyvenimo prisidėti nenori ir nežada.

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ne tik skuba gesinti gaisrų, bet ir užsiima prevencine veikla, kad būtų išvengta skausmingų gaisrų padarinių. Ypač didelis dėmesys skiriamas socialiniuose būstuose gyvenančių asmenų saugumo užtikrinimui. Deja, ne retas atvejis, kad rūpestis dėl savo saugumo tokių gyventojų visai nejaudina. 

Šių metų sausio mėnesį, vadovaujantis Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2016 m. sausio 13 d. įsakymu Nr. AD-1-43 „Dėl socialinio būsto priešgaisrinės būklės įvertinimo darbo grupės sudarymo“, buvo aplankyti socialiniai būstai. Vertinant jų būklę dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas civilinei ir priešgaisrinei saugai Stasys Okunevičius, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Rimdeikienė, Kėdainių rajono seniūnijos socialiniai darbuotojai, seniūnai, ugniagesių komandų skyrininkai.

Aplankyta 10 seniūnijų ir juose esantys 99 Kėdainių savivaldybei priklausantys socialiniai būstai. Patikrinus 60 kietojo kuro krosnių, nustatyta, kad tik 25 krosnys atitinka priešgaisrinės saugos reikalavimus, o kitos yra nesaugios ir kelia pavojų. Vienas iš dažniausių pažeidimų – malkos džiovinamos tiesiog ant krosnies, šalia džiovinami drabužiai, avalynė, netvarkinga elektros instaliacija.

Iš aplankytų socialinių būstų 9 pastatai neatitinka jokių priešgaisrinės saugos reikalavimų. Tai daugiausia pastatai, esantys kaimo teritorijose. Aplankyti daugiabučiai, esantys Melioratorių g. ir Šėtos g., dvidešimt socialinių būstų. Pakalbėjus su gyventojais pastebėta, kad asmenys nesirūpina savo būsto saugumu, nors šeimose auga mažamečių vaikų. Jie dažniausiai kaltina kitus bei valdžią, tačiau patys prie saugesnio gyvenimo prisidėti nenori ir nežada.

Socialiniuose būstuose šiemet buvo įrengti 46 autonominiai dūmų detektoriai, pernai – 69. Juos skyrė Kėdainių rajono savivaldybė. Prie akcijos prisidėjusi UAB „Rimsigna“ padovanojo 30 detektorių.

“Kėdainių mugės” ir Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.