savieciaiTrečiadienį Kauno apygardos teisme paskelbta nutartis baudžiamojoje byloje, kurioje 37 m. Kėdainių rajono Saviečių kaimo gyventojas kaltintas itin žiauriu dviejų mažamečių bejėgiškos būklės vaikų nužudymu ir nežymiu jų motinos sveikatos sutrikdymu.

2016 m. sausio 2 d. Kėdainių raj. esančiame kaime vyras tyčia sudavė ne mažiau kaip penkis smūgius šakute savo sugyventinei L. C. ir taip sukėlė jai nežymų sveikatos sutrikdymą, o po to išnešė iš namų į kiemą du savo mažamečius vaikus, kuriuos tyčia įmetė į kieme esantį apie 5 m gylio šulinį, kuriame vandens temperatūra buvo apie 8–9 °C, dėl ko vaikai, numesti iš didelio aukščio ir atsidūrę šaltame vandenyje, per keletą minučių mirė.

Išnagrinėjęs bylą, įvertinęs visus surinktus įrodymus, liudytojų parodymus ir ekspertų išvadas, teismas pripažino, kad kaltinamasis Saviečių kaimo gyventojas minėtus nusikaltimus įvykdė būdamas nepakaltinamas, ir nutarė taikyti jam stacionarų stebėjimą griežto stebėjimo sąlygomis specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje. Jis bus gydomas priverstinai. Vyras teisiamas nebus.

Psichiatrai aiškina, kad protinį atsilikimą nulėmė ilgalaikis alkoholio vartojimas – vyras gėrė nuo 13 metų. Ilgainiui išsivystė psichozė.

Nutartis per 20 dienų nuo paskelbimo, o asmeniui, kurio atžvilgiu priimta nutartis – nuo nutarties nuorašo įteikimo jam dienos, gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.