Nors mokyklose vasarą mo­kinių ugdymas nevyksta, vaikų darželiuose vaikų krykštavimas girdimas visus metus – ir žiemą, ir vasarą. Atėjus šiltajam metų sezonui visi miesto vaikų darželiai ir toliau tęsia veiklą. Tačiau artėjantis rugsėjis, naujų mokslo metų pradžia įstaigoms kelia ir džiaugsmų, ir rūpesčių.

Didžiausias „Aviliuko“ darbuotojų rūpestis – atnaujinimo ir remonto seniai nematęs pastato fasadas.

Didžiausias „Aviliuko“ darbuotojų rūpestis – atnaujinimo ir remonto seniai nematęs pastato fasadas.

Seniai remonto nemačiusios fasado sienos, senos mokymo priemonės, ugdymo procesui seniai nebetinkami lauko įrenginiai… Su šiomis ir kitomis problemomis įstaigų administracijos stengiasi iki vasaros pabaigos susidoroti, mat vaikų darželiuose laisvų vietų poreikis yra gan nemažas.

Pastatas renovuojamas
„Mokykloje-darželyje „Vaikystė“ veikia dvi vasaros grupės. Jos negausios: po 15–18 vaikų kiekvienoje. Iš viso šiais metais užregistruoti 54 vaikai, tačiau tėvų planai keičiasi ir daugelis užsirašiusiųjų neatvyko“, – sakė direktorė Zita Petrokienė.
Mokykla-darželis ateinančiais mokslo metais išleis paskutinę ketvirtokų laidą ir nuo 2017 metų rugsėjo 1-osios taps lopšeliu-darželiu.
„Šiuo metu įstaiga yra pradiniame renovacijos etape. Prieš du metus naujai suremontuotos sporto ir muzikos salės, šiuolaikiškai įrengtas metodinis kabinetas, atnaujinti takai ir šaligatviai. Artimiausiu metu darželis laukia tolimesnių renovacijos etapų. Žinoma, nelaukiame sudėję rankų – iš pagrindų suremontuotos grupių patalpos, supirkti nauji baldeliai, perklijuotos plytelės prausyklose, įrengtos šiuolaikiškos kabinos tualetuose. Darželio aplinka dėkinga visada žaliu pavėsiu, gausybe sporto įrenginių, karstyklių ir karuselių. Jau antri mokslo metai kaip diegiamas elektroninis dienynas ne tik pradinėse klasėse, bet ir ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupėse. Tėvai čia randa visą informaciją apie vaiko pasiekimus, susipažįsta su dienos ritmu, ką vaikas valgė, ko mokėsi, pateikia klausimus auklėtojai, sužino pastabas apie savo vaiką“, – pasakojo įstaigos direktorė.

Lopšelio-darželio „Varpelis“ direktorė Danutė Vaičiulienė pastebi, jog vasaros grupių poreikis yra labai didelis, todėl ir šiltuoju metų laiku yra nemažai mažųjų ugdytinių. Jie laiką įdomiai leidžia ne tik viduje, bet ir lauke.

Lopšelio-darželio „Varpelis“ direktorė Danutė Vaičiulienė pastebi, jog vasaros grupių poreikis yra labai didelis, todėl ir šiltuoju metų laiku yra nemažai mažųjų ugdytinių. Jie laiką įdomiai leidžia ne tik viduje, bet ir lauke.

Mėnesį darželis atostogavo
Lopšelis-darželis „Aviliukas“ vieną vasaros mėnesį neveikė – jis buvo uždarytas.
„Tuomet atostogavo beveik visas aptarnaujantis personalas ir pedagogai. Nuo liepos 18 dienos veikia dvi vasaros grupės, kurias lanko 30–40 vaikų. Lankančiųjų skaičius vasarą labai netolygus – kasdien keičiasi vaikų skaičius. Nuo rugpjūčio 1 dienos planuojame atidaryti dar vieną grupę, nes dalis pedagogų jau grįžta iš atostogų ir ima dirbti įprastu ritmu, tad rugsėjo 1-osios sulauksime su trimis grupėmis. Mūsų darželyje šiuo metu yra prižiūrima ir „Pasakos“ lopšelio-darželio vaikų grupė“, – pasakojo įstaigos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Laisvyda Stogevičienė.
Tai pats jauniausias darželis mieste, skaičiuojantis 11 veiklos metus. „Kai turėjome 6 grupes, ne visų pageidaujančiųjų lankyti darželį poreikius tenkinome, buvo eilutė laukiančiųjų vietos. Nuo 2012 metų kasmet atidarydavome po 1 naują grupę. Dabar turime 9 grupes ir dešimtos tikrai nebereikia. Visi norintieji lankyti darželį priimami. Ir jau jaučiame vaikų trūkumą – galime priimti į darželį 7 ugdytinius, gimusius 2012 m., priešmokyklinėse grupėse laisvos 8 vietos“, – svarbia informacija dalinosi pavaduotoja ugdymui. Į lopšelio grupes nuo rudens vietų jau nebėra, bet 2017 metams jokios eilės nėra.

Jaučia nuoskaudą
„Darželyje atnaujinta vaikų maitinimui skirta svetainė – nauji baldai, perdažyta svetainė ir laiptinės, atnaujinta lauko aikštelių danga, dabar ji kaučiukinė, patogi ir graži. Nupirktos keturios naujos smėlio dėžės, įrengtos sūpynės, čiuožynė. Atnaujintas logopedinio kabineto inventorius. Visos darželio grupės šviesios ir erdvios. Mokinio krepšelio lėšų užtenka visoms ugdymo priemonėms – kasmet įsigyjame naujų šiuolaikinių žaislų ir ugdymo priemonių, jas komplektuojame pagal vaikų amžių. Baigiama įrengti grupė patiems mažiausiems – turime 10 naujų lovyčių, maniežus, tualeto reikmenis“, – sakė L. Stogevičienė. Šiais metais baigtos kompiuterizuoti ir grupės.
Taip pat pašnekovė dalinosi ir ne tokiomis džiugiomis žiniomis bei neslėpė apmaudo: „Didžiausias mūsų kolektyvo troškimas – sulaukti, kada gausime lėšų pastato fasadui perdažyti, užlipdyti pamatų skyles. Vidus nuo išorės skiriasi kaip dangus nuo žemės, kaip sakoma. Jau trys valdžios mums tai žadėjo ir vis dar žada. Gėda mums ir prieš svečius iš kitų rajonų. Kai atvažiuoja, tai nustemba, kad toks nublukęs vargdienis pastatas stovi mažiesiems ugdyti. Ir darbuotojams nesmagu – kokia čia motyvacija darbuotojams. Lauko teritoriją irgi reikia keisti – ji neatitinka šiuolaikinių reikalavimų, vaikų poreikių. Jaučiame nuoskaudą, kad pagrindinės mokyklos ir gimnazijos jau visos atnaujintos (kai kurios jau ir du kartus per tuos 10 metų), o mes vis dar laukiame“, – tikino L. Stogevičienė.

Kuriama nauja gamtamokslinė aplinka
Vilainių mokykloje-darželyje „Obelėlė“ vasaros grupės veikia du mėnesius – birželį ir rugpjūtį. „Jas lanko vidutiniškai apie 50 vaikų. Liepos mėnesį viena grupė kartu su auklėtojomis išsikėlė į Kėdainių lopšelį-darželį „Vyturėlis“, nes šioje įstaigoje vieną mėnesį nevyksta ugdymo procesas. Jau kovo mėnesį yra asmeniškai bendraujama su kiekviena šeima, norint išsiaiškinti darželio poreikį vasaros metu, kad būtų galima sklandžiai organizuoti ugdymo procesą“, – sakė direktorė Renata Zigmantavičienė.
Darželis gyvuoja jau 54 metus, tačiau kasmet įsigyjama naujų žaislų, ugdymo priemonių, sporto, muzikos inventoriaus ir priemonių. „Šiais metais naujais baldais ir priemonėmis atnaujintas logopedo kabinetas. Kėdainių rajono savivaldybės lėšomis buvo pakeistas vandentiekio vamzdynas, dalinai pakeistas kanalizacijos vamzdynas, bus keičiama susidėvėjusi kiemo danga. Kadangi siekiama sukurti savitą, išskirtinai patrauklią vilainiečiams, mokyklos bendruomenei gamtamokslinę edukacinę aplinką, jau šį pavasarį lauke yra įrengtas daržas, kur ugdytiniai augina, stebi, tyrinėja daržoves, vaistažoles, prieskoninius augalus ir gėles. Tai tik pirmas žingsnis kuriant gamtamokslinę aplinką šioje įstaigoje“, – pasakojo vadovė.

Su savivaldybės parama atnaujinamos darželio erdvės
Lopšelyje-darželyje „Varpelis“ visą vasarą veikia grupės vaikams. Direktorė Danutė Vaičiulienė pastebi, jog vasaros grupių poreikis yra labai didelis, tad kiekvienais metais gegužės mėnesį vyksta tėvų apklausa dėl vasarinių grupių.
„Visos grupės yra užpildytos ir gausios vaikų. Kiekvienais metais vaikų skaičius išlieka panašus – apie 240 vaikų, iš viso grupių darželyje yra 11“, – sakė ji. D. Vaičiulienė pastebi, jog konkurencingumas tarp aplinkinių darželių yra juntamas ganėtinai stipriai, tačiau tėvams svarbiausia, kad darželis būtų patogioje jiems vietoje: šalia namų ar pakeliui, todėl darželyje yra vaikų ne tik iš aplinkinių gyvenviečių, bet ir iš kaimų ar tolimesnių miesto vietų.
Darželio direktorė taip pat nori pasidžiaugti, kad gavus savivaldybės paramą buvo atnaujinta vaikų žaidimų aikštelė, nes senoji kėlė pavojų ir buvo susidėvėjusi, rugpjūčio gale bus baigiama tvarkyti ir kita darželio lauko žaidimų erdvė. Grupės ir jose esantys baldai taip pat yra atnaujinti, kitame etape yra numatomas prausyklų remontas ir atnaujinimo darbai.

Susidomėjimas darželiu – itin didelis
Kėdainių lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ taip pat veikia vasaros grupės, kurios dirba priklausomai nuo vasaros mėnesių: birželį veikė 7 grupės, liepą – 5, o jose yra iki 15 vaikų. Kiekvienais metais darželis priima apie 220 vaikų. Darželis turi susidomėjimą ne tik iš aplinkinių namų gyventojų, tačiau net ir iš Akademijos ir aplinkinių kaimų. Per tiek metų, prisimena direktorė Regina Jasinskienė, nebuvo tokių metų, kad darželis nesurinktų reikiamo kiekio vaikų, o šiais metais norinčiųjų lankyti „Žilvičio“ darželį buvo tiek daug, jog netgi ne visus pavyko priimti. Šeimų susidomėjimas darželiu jaučiamas labai stipriai. Darželyje yra atnaujintos kelios grupės naujomis lovomis bei baldais.

Norisi tvarkingos ir saugios vaikams aplinkos
Lopšelis-darželis „Vyturėlis“ mokslo metais turi 11 grupių, tuo tarpu vasarą veikiančių grupių yra 5. Jose ugdoma po 10–15 vaikų.
„Darželis vidutiniškai užregistruoja daugiausiai vaikų iki 3 metų amžiaus (apie 40 vaikų kasmet). Šeimos savo vaikus atveda į „Vyturėlio“ darželį ne tik iš aplinkinių namų, tačiau ir iš viso rajono, kadangi šis darželis išsiskiria tuo, jog turi specialiųjų poreikių grupę vaikams, čia dirba įvairūs specialistai: gydytojas neurologas, masažuotojai, logopedai, spec. pedagogai“, – sakė darželio direktoriaus pavaduotoja Aldona Puodžiūnienė. Atnaujintos ir darželio erdvės – lauko žaidimų aikštelėje buvo užsakytos naujos sūpynės, kurios labai džiugina vaikus, taip pat atnaujintas kieme stovintis pasakų namelis. Darželio grupėse yra spalvingų kūrybinių priemonių, skirtų sensoriniam vaikučių lavinimui.
Vasarą ugdymo procesas vyksta ir Kėdainių lopšelyje-darželyje „Puriena“.
„Šiuo metu darželyje veikia 2 vasaros grupės, jose yra apie 40–45 vaikų. Dėl naikinamos mokyklos vienas darželio korpusas yra remontuojamas, jame bus sukurta dar viena darželio grupė, kuri veiks jau nuo rugsėjo 1 d. Kasmet vaikų darželyje būna apie 200, tačiau šiais metais darželis dėl panaikintos mokyklos vaikų turės kiek mažiau. Taip pat šią vasarą buvo pakeistos visos darželio durys, perdažytos sienos, bus naujinami kiemo takeliai.
„Per 40 darželio veiklos metų remontuoti tikrai yra ką, juk norisi ir tvarkingos, ir saugios aplinkos vaikams. Už suteiktą paramą dėkojame Kėdainių rajono savivaldybei“, – sakė direktorės pavaduotoja ugdymui Zita Dzidzinavičienė.

Kamilė Masienė

About The Author

Related Posts

2 komentarai

  1. As

    Pats geriausas darzelis!!!!!Geriausi sunaus prisiminimai,is darzelio,dar dabar ilgysi darzelio koses,kurios atejas i darzeli nemego,o dabar vis praso isvirtiMama- isvirk tos koses kaip darzelyje duodavo sakoGeru ateinanciu mokslo metu aukletojom musu!Ir dar karta didelis Aciuuuuu!!!!!

    Atsakyti
  2. Baldai vaikams

    Suprantama, kad vasarą vaikų einančių į darželį yra tikrai labai daug, nes dauguma tėvelių dirba ir vasarą. O vaikams tikrai reikia saugios aplinkos, kurioje galėtų tobulėti ir bendrauti, todėl dauguma darželių Lietuvoje prašyte prašosi remontų ar renovacijų, nes situacija tikrai nėra. Šaunu, kad darželiai patys imasi iniciatyvos ir ieško sprendimo būdų.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.