„Fleitos garsai bene labiausiai primena paukščių čiulbėjimą ir šaukia pavasarį”, – tokį sakinį teko perskaityti apie užburiančią, įtraukiančią fleitos muziką. Nors muzikos instrumentas ir atrodo paprastai, juo išmokti gerai groti gali prireikti nemažai pastangų. 

Aistė koncertuoja įvairiuose respublikiniuose festivaliuose

Aistė koncertuoja įvairiuose respublikiniuose festivaliuose

Aistė Bugaitė, Kėdainių muzikos mokykloje jau šešerius metus besimokanti groti fleita tikina, kad šis muzikos instrumentas sukurtas žavėti savo muzika, todėl įsitraukti į kerinčius fleitos garsus – labai lengva.

Džiaugiasi pasirinkimu
Itin muzikalioje šeimoje auganti Aistė nuo pat mažumės žinojo, kad mokysis groti muzikos instrumentu, tačiau iš pat pradžių ją viliojo visai ne fleita.
„Muzika mane traukė nuo pat gimimo, nes muzikos instrumentais groja ir tėtis, ir brolis, ir sesė. Pirmiausiai svajojau išmokti groti smuiku, nes juo mokėsi groti mano sesė. Tačiau šeima nusprendė, kad užtenka vieno smuikininko, reikia mokytis groti kažkuo kitu. Tad mama su sese man pasiūlė išmokti groti fleita. Sutikau”, – šypsojosi Juozo Paukštelio progimnazijos mokinė ir pridūrė, kad mokytis groti šiuo muzikos instrumentu jai iki šiol yra labai įdomu.
Tik pradėjus mokslus, kaip ir kiekvieno kito dalyko, pastangų reikėjo daug. „Mokiausi groti nuo pačių smulkiausių, paprasčiausių dalykų. Groti fleita nėra lengva – reikia mokėti taisyklingai išpūsti garsą, o tam reikia praktikos”, – pasakojo mergina.
Šiuo metu Muzikos mokykloje ji turinti tris savaitines specialybines pamokas, tad namuose ji tik pasikartojanti tai, ką išmoko. „Kasdien papildomai pasimokau apie valandą”, – pridūrė ji.

Itin muzikali šeima
Aistės šeimos nariai, gebantys groti įvairiais muzikos instrumentais, įvairių progų, šeimos suėjimų metu dažnai pradžiugina ir save, ir kitus puikiais koncertais. „Kai būname visi kartu, pagrojame. Dažniausiai tai būna įvairios šventės. Mano tėtis groja kontrabosu, seniau grojo saksofonu ir tūba. Brolis groja klavišiniais, o sesė – smuiku ir fortepijonu”, – pasakojo Aistė.
Be to, mergina groja ne tik šeimos kolektyve, bet ir Muzikos mokyklos instrumentiniame ansamblyje kartu su smuikininke Daniele Paužaite bei pianiste Elze Kaziukonyte. Merginų trio sėkmingai pasirodo įvairiuose konkursuose bei festivaliuose.
„Aš pati nekreipiu didelio dėmesio į laimėjimą, manau, žymiai svarbiau sudalyvauti, įsivertinti pačioms save. Prieš lipant į sceną jaučiu šiokį tokį virpuliuką, tai yra normalu, tačiau prieš pasirodymą nurimstu po mokytojos Julijos Maksimec padrąsinančių žodžių. To visiškai užtenka, kad ant scenos lipčiau rami. Ši mokytoja yra labai puiki, labai gerai mane moko ir skatina mano saviraišką. Mokytoja mane pagiria, kai pamato, kad padariau pažangą, nors ji kartais tebūna visai mažytė”, – šypsosi Aistė.

Grojant emocijos liejasi laisvai
Paklausta, kuo merginą sužavėjo fleitos garsai, Aistė susimąsto. „Fleitos garsas yra subtilus, labai švelnus. Šiuo metu fleita mano gyvenime užima labai svarbią vietą. Grodama galiu išreikšti įvairias savo emocijas, garsais galiu pasakyti labai daug. Žodžiais tą patį išreikšti būtų sudėtingiau. Išties, grojant visos mano emocijos liejasi labai laisvai”, – nusišypsojo jaunoji fleitininkė ir pridūrė, kad besimokydama muzikos ji ne tik praturtino savo pasaulį, bet ir įgavo pasitikėjimo savimi.
„Jei ne muzika, nemanau, kad būčiau tiek daug pasiekusi. Kiti dalykai man sekasi taip pat gerai, bet būtent muzika man suteikė visko daug. Muzika davė startą įvairiuose pasiekimuose, jos dėka pelniau laimėjimų, apdovanojimų. Muzika man leido suvokti, kad aš galiu daug ką pasiekti”, – šypsojosi Aistė.

6

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.