Rajono savivaldybė papildomai rems globėjus, kurie atliks „budinčio globėjo“ funkciją – priims globoti svetimus vaikus bet kuriuo paros metu. Jiems bus mokama 152 eurų per mėnesį už kiekvieną vaiką, bet ne ilgiau kaip pusmetį.

„Budintiems globėjams“ bus mokama 152 eurų per mėnesį už kiekvieną vaiką, bet ne ilgiau kaip pusmetį.

Taip bandoma skatinti globą šeimose, nes šalyje vykstant vaikų socialinės globos sistemos pertvarkai uždaromi kūdikių globos namai ir pertvarkomos vyresnių vaikų globos įstaigos. „Turime užtikrinti, kad kuo daugiau vaikų būtų globojama šeimoje, tačiau taip pat turime suteikti socialines garantijas žmonėms, pasiryžusiems bet kuriuo paros metu priimti vaikus. Juk tai reiškia, kad žmogus negalės dirbti kitokio darbo“, – sakė rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė.
Deja, iki liepos 1 dienos sudaryti darbo sutarčių su šiais žmonėmis savivaldybė negali, nes tik nuo minėtos dienos įsigalios Socialinių paslaugų įstatymas, kuriame tokia galimybė teisiškai reglamentuota. Po liepos 1 dienos socialinius globėjus įdarbins Pagalbos šeimai centras, kuriuo taps vaikų globos namai „Saulutė“.
„O kol kas sukamės kaip išmanome, nes turime pasirūpinti vaikais. Tad rajono savivaldybės taryba vasario 17 dieną priėmė sprendimą tiems žmonėms, kurie sutinka priimti globoti iki trijų vaikų 24 valandas per parą, mokėti pagalbos pinigus“, – sakė Socialinės paramos ir skyriaus vedėja.
Tai – papildomi pinigai, skiriami iš savivaldybės biudžeto, nes globėjui (rūpintojui) yra mokama globos (rūpybos) išmoka bei tikslinis priedas.
Pagalbos pinigai bus mokami ne ilgiau kaip 6 mėnesius, nes per tiek laiko vaiko teisių apsaugos specialistai turi išspręsti klausimą, ar vaiką grąžinti į šeimą, ar kreiptis dėl laikinosios arba nuolatinės globos nustatymo. Vaikus globojančios šeimos bus papildomai remiamos tuo atveju, kai globėjų šeima ir vaikai nesusieti giminystės ryšiais. Taip pat būsimieji globėjai turi baigti mokymus, kurie ir šiais metais vyks Kėdainiuose.
Šiuo metu Vaiko teisių apsaugos skyrius turi dvi šeimas, kurios sutiktų atlikti socialinių globėjų funkcijas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.