Jau rytoj posėdžiausianti Kėdainių rajono savivaldybės taryba vėl imsis nemažai aistrų keliančio klausimo – kas turi prižiūrėti miesto daugiabučių prieigas. Ketinama grįžti prie senosios tvarkos, kai viso miesto daugiabučių namų prieigas prižiūri – šienauja žolę, grėbia lapus, o žiemą kasa sniegą – ne patys gyventojai ar jų pasamdytos įmonės, bet miesto seniūnija. Tarybai pritarus šiam valdančiųjų planui, būtų žengtas žingsnis atgal, nes daugelyje šalies miestų savo aplinką prižiūri bei puoselėja patys gyventojai.

Miesto gyventojams – išskirtinės privilegijos

Naujoji valdžia parengė projektą, kuriuo naikinami iki šiol priimti pakeitimai ir aplinka bus tvarkoma seniūnijos lėšomis. Tam per metus ketinama miesto seniūnijai skirti 53,3 tūkst. eurų iš biudžete numatytų asignavimų.

Kitaip tariant, jeigu bus pritarta šiam naujosios valdžios projektui, už mieste esančių daugiabučių prieigų tvarkymą teks mokėti visiems rajono gyventojams. Tiek gyvenantiems kaimo vietovėse, tiek  – privačiuose namuose, kur savo aplinką tvarko bei prižiūri ne seniūnijos, bet patys savininkai.

Panašu, jog miesto daugiabučių gyventojams bandoma suteikti išskirtinį, privilegijuotą statusą. Nes kaimo vietovėse esančių daugiabučių aplinką tvarko bei prižiūri ne seniūnijos, bet patys gyventojai.

Apklausa parodė – savo aplinką turi tvarkyti patys gyventojai

Praėjusių metų kovą Kėdainių mieste surengtos gyventojų apklausos metu dauguma – 54,3 procento –  balsavusiųjų pasisakė už tai, kad daugiabučiams namams priskirtų teritorijų priežiūrą turi organizuoti patys savininkai.

41,4 proc. apklausoje dalyvavusių gyventojų pasisakė už tai, kad daugiabučiams namams priskirtų teritorijų priežiūrą turi organizuoti seniūnijos savivaldybės biudžeto lėšomis, o 4,3 proc. – neturėjo savo nuomonės.

Grįžti į praeitį siūlo N. Naujokienės vadovaujama frakcija

Taip pat buvo nuspręsta, kad savo naudojamas teritorijas prižiūri ir tvarko patys daugiabučių gyventojai. Nesant detaliųjų planų, aiškių ribų, jie prižiūri ne didesnę kaip 20 metrų nuo pastato esančią teritoriją. Tai gana nedidelė teritorija, nes Kaune jau ne vienerius metai galioja tvarka, jog nesant aiškių ribų daugiabučių gyventojai tvarko 50 metrų nuo pastato esančius plotus.

Praėjusią kadenciją priimtus taisyklių pakeitimus nuspręsta vėl anuliuoti, tą inicijuoja tarybos narių frakcija „Mūsų krašto sėkmei“, kuriai vadovauja to paties pavadinimo visuomeninio judėjimo ideologe vadinama Nijolė Naujokienė.

Motyvuojama tuo, kad šios frakcijos nariai nepritaria nustatytai prievolei daugiabučių namų valdytojams prižiūrėti teritorijas,  kurioms nesuformuoti žemės sklypai prie daugiabučių namų.

Kuo savo sprendimą biudžeto lėšomis prižiūrėti daugiabučių aplinką motyvuoja rajono politikai? Ar šis sprendimas socialiai teisingas privačiuose namuose, kaime gyvenančių žmonių atžvilgiu? Ką apie tai mano opozicijos atstovai?

Apie tai skaitykite antradienį pasirodysiančiame „Kėdainių mugės“ numeryje.

About The Author

Related Posts

5 komentarai

 1. Lionius

  Komunizmas niekaip neišeina iš Kėdainių kaip ir apsivogusi darbo partija. Kodėl nuosavų sklypų savininkai, mokantys mokesčius už savo sklypus, turi ir patys tvarkyti juos ir dar mokėti už daugiabučių bendrijų savininkų sklypų tvarkymą? Kada šitas bardakas bus užbaigtas? Kas čia per privilegijos? Tikiuosi atsiras atstovai, kurie paduos savivaldybę į teismą už tokį sprendimą.

  Atsakyti
  • Zinovas

   Daugiabuciuose gyvena tikrai ne turtuoliai, bet pagrindine mase zmoniu, kurie ir sunesha i biudzeta daugiausia pinigu. Pagarba Tamuliui ir jo komandai

   Atsakyti
   • Sustauskas

    Jo, daugiabuciuose gyvena soc. remtini dykaduoniai uz kuriuos turi moketi tokie patys kaimu cholupkese gyvenantys alkaseliai. Va reiktu vienus pries kitus pastatyti ir tegul kariauja uz socialine teisybe. Visiska nepagarba Tamuliui ir jo veltedziu komandai.

 2. Lape

  I daugiabuciu aplinka gali patekti kiekvienas, nemaciau kad kas butu penkiaauksti tvora aptveres, o pabandykit patekti i privacia valda – tuoj koks sunekas jusu kelnes patrumpins

  Atsakyti
 3. Lionius

  Uzsitverkit jus tuos daugiabucius tvorom ir ten tvarkykites aplinka uz savo bendrijos pinigus, kam jus ten idomus. Be to ir automobilius ten laikykit, o nestatykit kur papuola uzkisdami bendro naudojimo gatves, kad net neina pravaziuot.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.