Jau artėjančią žiemą bus pradėti gaudyti stumbrai perkėlimui į Dzūkiją. Šiuo metu Panevėžio ir Kėdainių rajonų miškuose pastatytos keturios mobilios gaudyklės, jos bus paspęstos žiemą, nes tuomet tinkamos sąlygos stumbrams pervežti.


Kitąmet Dzūkijos nacionaliniame parke planuojama įrengti specialių voljerą stumbrams laikyti, o kol jis bus įrengtas, gyvūnai bus laikomi Telšių urėdijoje esančiame Pašilių stumbryne. Gaudomi bus jaunikliai iš atskirų bandų, kadangi suaugusieji stumbrai perkeliami neišgyventų ir nesiadaptuotų. Tikimasi, kad 2021 metais į Dzūkiją bus perkelti pirmieji 20 stumbrų iš Kėdainių ir Panevėžio rajonų.

Taip tikimasi suformuoti naujų stumbrų bandą Dzūkijoje. Gyvūnai tuomet galėtų kryžmintis su Lenkijos Belovežo girios bei netoli Gardino gyvenančiomis stumbrų populiacijomis. Taip tikimasi ne tik mažinti didžiulį inbrydingą (kai kryžminasi artimos giminystės individai), bet ir Panevėžio bei Kėdainių rajonuose ūkininkaujančių ūkininkų nuotolius, incidentus keliuose.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos duomenimis, pernai tarp Kėdainių ir Panevėžio laisvėje gyveno 200 – 220 stumbrų. Specialistų duomenimis, praėjusiais metais vienas stumbras susidūrė su traukiniu, dar vienas gyvūnas žuvo kelyje. Šiais metais incidentų neužfiksuota.

Prognozuojama, kad ilguoju laikotarpiu po perkėlimo iš viso Panevėžio ir Kėdainių regione liks 40 stumbrų banda. Ji nedarytų žalos žemės ūkiui ir nekeltų pavojaus automobilių keliuose, geležinkelyje. 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.