Antrus metus iš eilės Lietuvą alinant sausrai ir ūkininkams susiduriant su vis didesniais klimato kaitos iššūkiais, Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) tiesia pagalbos ranką ūkininkams bei suteikia galimybę remiantis naujausių palydovinių duomenų informacija priimti tinkamiausius sprendimus ūkyje atsižvelgiant į besikeičiančias ūkininkavimo sąlygas.


Nuo šiol ūkininkai mobiliojoje programėlėje „NMA agro“ gali matyti savo deklaruotų laukų augmenijos sodrumo, augalų streso, natūralius bei infraraudono spektro duomenis. Remiantis šiais duomenimis gali būti sudaromi tikslesni tręšimo ir laistymo planai, tiksliau prognozuojamas būsimas derliaus kiekis bei jo kokybė, įrodoma vykdoma žemės ūkio veikla arba force majeure aplinkybės ir kt.

Tokiu būdu ne tik žengtas dar vienas žingsnis link Automatinės laukų nuolatinio stebėjimo (monitoringo) sistemos, kuri ateityje leis NMA atsisakyti patikrų vietoje, sukūrimo, bet ir įgyvendinamas siekis atverti kuo daugiau valstybinių institucijų turimų duomenų visuomenei bei verslui, kas leistų didinti paramos administravimo skaidrumą bei skatintų verslą kurti naujas paslaugas ūkininkams.

Palydoviniai vaizdai atnaujinami kiekvieną mėnesį ir pateikiami nemokamai. Šiuo metu ūkininkai gali stebėti birželio pabaigoje buvusią situaciją laukuose. Pvz., raudona ir ruda spalvos rodo blogą augmenijos būklę arba tai, kad augmenijos nėra (pvz., išnyko dėl sausros), šviesiai žalia reiškia gerą, o tamsiai žalia – labai gerą augmenijos būklę.

Taip pat programėlės pagalba ūkininkai gali informuoti NMA apie augalų įterpimą į dirvą žaliajame pūdyme, juodojo pūdymo apsėjimą, sutvarkytus paramai buvusius netinkamus plotus, atkurtą daugiametę pievą, šieno, žaliosios masės išvežimą iš lauko, šieno presavimą ar sudėjimą į kūgius, taip pat siųsti nuotraukas apie sausros padarinius ūkiuose.

„NMA agro“ programėlę nemokamai galima atsisiųsti į išmaniuosius telefonus iš „Google Play“ ir „Apple Store“ parduotuvių.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.