Tiesioginių išmokų paraiškos šiais metais priimamos iki birželio 4 dienos, pavėluotai – iki birželio 29 d. Todėl Nacionalinė mokėjimo agentūra ragina ūkininkus suskubti ir paraiškas pateikti per likusį laiką, nes vėluojant paramos suma mažės už kiekvieną pavėluotą darbo dieną. Taip pat vėluojantys pateikti paraiškas ūkininkai neteks kompensacinių išmokų už dėl liūčių žuvusius pasėlius.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) apskaičiavo, kad dėl vėlavimo 2017 m. Lietuvos žemdirbiai prarado daugiau nei 669 tūkstančius eurų išmokų.

Vėluojantys pateikti paraiškas ūkininkai ne tik praranda dalį išmokų. Jei pastarieji identifikuojami kaip rizikingi pareiškėjai (vienas iš rizikos kriterijų – pavėluotai teikiamos paraiškos), jų ūkiai atrenkami patikroms vietoje, be to, šie ūkininkai turės pateikti deklaruotų plotų valdymo teisę patvirtinančius ir žemės dirbimo įrodymo dokumentus.

Pavėluotai teikiant paraiškas

Paraiškos, pateiktos nuo birželio 5 d. iki birželio 29 d., yra laikomos pavėluotai pateiktomis – už kiekvieną pavėluotą darbo dieną tiesioginės išmokos mažinamos 1 proc. už visą lauką (jei yra įbraižomas naujas laukas) arba didinamą lauko dalį (jei yra didinamas jau įbraižytas laukas).

Išmokos nebus mažinamos, jei keičiami paraiškos pirmojo lapo duomenys ar keičiamas deklaruojamų naudmenų kodas ir tai nedaro įtakos žalinimo reikalavimų įgyvendinimui. Išmokos nebus mažinamos ir tuo atveju, jei taisoma įbraižytų laukų grafinė konfigūracija ir toks taisymas galimas be paraiškos lapo lentelės duomenų keitimo.

Pasibaigus pavėluotai teikiamų paraiškų priėmimo terminui, paraiška priimama tik tais atvejais, kai vėlavimą lėmė nuo pareiškėjo valios nepriklausančios (force majeure) aplinkybės. Po einamųjų metų spalio 31 d. paraiškos nepriimamos.

Pavėluotai pateikti prašymai nebus tenkinami

Europos Komisija nukentėjusiems nuo liūčių Lietuvos ūkininkams skyrė 9 mln. 120 tūkst. Eur. Siekiantys gauti kompensaciją už žuvusius pasėlius žemdirbiai turi pateikti paraiškas iki birželio 4 d. Paraiškoje reikia pažymėti langelį „Prašau skirti kompensacinę paramą už žuvusius ir (arba) nepasėtus žieminius (kvietrugius, kviečius, miežius, rugius ir rapsus) žemės ūkio augalus“. Po birželio 4 d. pateikti prašymai nebus tenkinami.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.