Penktadienio rytą Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos kieme buvo juntamas nemažas sujudimas – atvykę 6-8 klasių mokiniai ruošėsi dalyvauti gaisrininkų organizuojamose sporto varžybose „Jaunasis ugniagesys gelbėtojas“, kuriose demonstravo savo miklumą ir žinias.

Dalyvavo komandos iš „Ryto“, J. Paukštelio progimnazijos, Akademijos, Šėtos gimnazijų bei Surviliškio pagrindinės mokyklos.

Komandos, kurias sudarė penki nariai, turėjo įvykdyti įvairias, ugniagesių sugalvotas užduotis: jaunuoliams reikėjo sujungti gaisrinę žarną, apsivilkti ugniagesio gelbėtojo drabužius, pataikyti vandens čiurkšle į pastatytą taikinį. Visas šias užduotis reikėjo įveikti kuo greičiau.

Vienoje rungčių jaunuoliams reikėjo kuo greičiau apsivilkti ugniagesių drabužius.

„Kai kurie dalyviai čia rungėsi jau ne pirmą kartą, vis prisijungia ir naujų dalyvių. Na, o nugalėtojai visada būna apdovanojami specia­liais prizais“, – sakė vyresnioji inspektorė Erika Dumčienė.
Pasak pašnekovės, sporto žaidynėse daugiausiai dalyvauja berniukai, bet pasirodo ir mergaitės, kurios miklumu nė kiek nenusileidžia vaikinams. „Varžyboms nereikia kažkokių ypatingų sugebėjimų, specialaus pasiruošimo. Tiesiog reikia ateiti ir sudalyvauti“, – kalbėjo E. Dumčienė.

Šį kartą geriausiai sekėsi Surviliškio pagrindinės mokyklos mokiniams, antroji vieta atiteko Šėtos gimnazistams, trečioji – akademiškiams. Komandos pelnė nugalėtojų taures, o kiekvienas dalyvis atskirai – po medalį. Specialūs prizai – marškinėliai su logotipais – įsteigti greičiausiai ugniagesių drabužius apsirengusiems mokiniams. Greičiausiai tai padarė Dainius Vainauskas ir Ieva Cibulskaitė.

„Tokios varžybos – puiki galimybė išbandyti jėgas, domėtis ugniagesio gelbėtojo profesija, susipažinti su priešgaisrine technika, skatinti sveiką gyvenimo būdą. Visas ugniagesių kolektyvas džiaugiasi sklandžiai praėjusiomis varžybomis. Į jas mokinius tikrai pakviesime ir kitais metais“, – šypsojosi E. Dumčienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.