Tradiciškai gegužės 4-ąją Kėdainių krašto ugniagesiai rinkosi į Kėdainių Švento Juozapo bažnyčią. 

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas pastebėjo, kad metai nugyventi nuo vienos profesinės šventės iki kitos Kėdainių krašto ugniagesiams buvo gana darbingi.

Gegužės 4-ąją ugniagesiai švenčia savo profesinę šventę.

„Vien per praėjusius kalendorinius metus mūsų ugniagesiai 235 kartus skubėjo gesinti gaisrų ir padėti atlikti kitus gelbėjimo darbus. Mums sunkiausia kai tenka važiuoti į iškvietimą ir kankintis nežinioje, kas laukia nuvykus. Tačiau ugniagesiai nestokoja užsidegimo, noro padėti kitiems. Skaudu, kai matome, kaip žmonės nebrangina nei savęs, nei savo artimųjų, nei aplinkos, kurioje gyvena. Nes statistika byloja, kad dažnai nelaimės kyla dėl pačių žmonių kaltės ar neatsargaus elgesio. Švento Florijono dieną visiems ugniagesiams linkiu sveikatos ir neprarasti noro padėti kitiems“, – teigė A. Eidimtas.

Šventinę dieną iškilmingą priesaiką davė visai neseniai ugniagesių gretas papildęs Tomas Pakštys.

Šv. Florijono dieną Kėdainių krašte šventė gerokai per šimtą ugniagesių: per Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų ir 77 ugniagesiai iš devynių rajono savivaldybės komandų.
Šventinę dieną iškilmingą priesaiką davė visai neseniai ugniagesių gretas papildęs Tomas Pakštys. Pasak jaunojo gelbėtojo, jis įsitikinęs, kad pasirinko garbingą profesiją: „Puikiai pažįstu, koks yra ugniagesio darbas, nes jį dirbo ir mano tėtis. Ryžtis šiam darbui man nebuvo sunku. Jau matau, kad šiame darbe reikia ir jėgų, ir ištvermės, ir atsakomybės.“
Ugniagesiai šventinę dieną sulaukė daugybės sveikinimų, o kolegos labiausiai išskyrė skyrininko Vidmanto Kupčiūno įvertinimą. Jam įteiktas ženklas už garbingą 20 metų tarnybą. Pasak V. Kupčiūno, jei tektų iš naujo rinktis gyvenimo kelią, jis pasuktų tuo pačiu: „Matyt, tok mano pašaukimas – padėti kitiems. Mūsų darbe sunkiausia gelbėti vaikus. O džiugina, kai labai greitai pavyksta sutramdyti ugnį.“
Rajono meras Saulius Grinkevičius prisidėjo prie šiltų kraštiečių sveikinimų ugniagesiams ir linkėjo jiems kuo mažiau gaisrų bei, kad valstybė dažniau atkreiptų dėmesį į ugniagesių problemas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.