Lančiūnavos kaimo daugiabučių aplinka stebina tvarkingumu ir išpuoselėtais gėlynais, o žmonės čia iki šiol šiltais vasaros vakarais renkasi pailsėti nuo darbų ir pabendrauti, šalia šėlstant vaikams ir anūkams. 

Galima sakyti, kad tas tvarkos „užkratas“ per keliolika metų pasklido nuo namo prie namo, tad dabar senojoje Liepų alėjoje ar kitose gatvėse peraugusios vejos ar šiukšlių krūvos nepamatysi. „Galima laukti, kol žolės užaugs iki kelių, bet mes to nenorime“, – sako Liepų alėjos 14-ojo daugiabučio namo gyventojai.
Todėl jie, susibūrę ne į bendriją, bet savo namo reikalus tvarkantys pagal jungtinės veiklos sutartį, šienauja žolę pačių įsigyta žoliapjove, o šį darbą atlieka vienas iš namo gyventojų. Aplinką puošia gėlynai, praėjusią vasarą žmonės susirinko lėšų mediniams lauko baldams. Gyventojų talkos – savaime suprantamas reiškinys ne tik šiame, bet ir kituose daugiabučiuose.
Priešais stovinčio 15-uoju numeriu pažymėto trijų aukštų daugiabučio aplinka tvarkingumu nenusileidžia. Prieš ketverius metus įsigiję savaeigę žoliapjovę, gyventojai patys nusišienauja ir puoselėja kone pusės futbolo aikštės dydžio plotą, besiribojantį su tvenkiniu. Vienam butui šis darbas kainuoja apie eurą.
Šio daugiabučio gyventojai taip pat sudarę jungtinės veiklos sutartį. „Namo klausimus ar nesutarimus sprendžiame susirinkimuose, visi gyventojai išsako savo nuomonę. Žinoma, visiems norisi, kad būtų gražu ir tvarkinga“, – sako čia gyvenanti Viktorija Balčienė.
Namo moterys gėlėmis ir dekoratyviniais krūmais apsodino visus takus. Tad nuo pavasario iki vėlyvo rudens užsukti į šį kiemą – vienas malonumas.

Lančiūnavos kaimo daugiabučių gyventojai jaukią aplinką prie savo namų kuria patys.

Jaunos šeimos inicijavo ir kitus kiemo tvarkymo darbus – įsirengė vietas automobiliams. „O kas padės, jei ne patys? Ūkininko technika nugramdė dalį pievos, su savo technika išsivežėme žemes, o žvyro mums padovanojo. Reikėjo jį atsivežti, išsipilti. Gal šimtą eurų ir atsiėjo šie darbai. Gaila tik, kad šiemet liūtys viską plauna“, – pasakojo šio namo gyventojas.
Pasišnekučiuoti susėdusios jaunos šeimos net nustebo, išgirdę, jog kai kur mieste laiptines valo samdytos firmos, o seniūnijos darbininkai surenka vejose primėtytas šiukšles. „Mes patys pagal sudarytą grafiką plauname laiptinę, stengiamės neapsikrauti papildomais mokesčiais. O vaikus mokome nešiukšlinti, prie laiptinių turime įsirengę šiukšliadėžes“, – pasakojo moterys.
Pasižvalgius po vieną ar kitą Lančiūnavos kaimo gatvę akivaizdu – žmonės čia prisitaikė gyventi per visus sunkmečius, neprarado bendruomeniškumo ir savo jėgomis daro viską, kas įmanoma, kad gyventų gražioje aplinkoje.

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.