Lančiūnavos bendruomenės centras vykdo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą jaunimo iniciatyvoms remti projektą „Polėkis“ – žingsnis į naujų veiklos formų ir turinio kūrimą“. Šiuo projektu siekiama didinti jaunimo aktyvumą Lančiūnavos kaime, atkreipti dėmesį į jų problemas, padėti jas išspręsti.

lanciunava1Viena iš pradinių projekto metu planuojamų vykdyti veiklų buvo įkurti jaunimo klubą „Polėkis“. Susibūręs jaunimas susikūrė klubo logotipą, kurį ateityje naudos klubo veikloje. Įkūrus klubą, jaunimas nutarė suorganizuoti žaidimą „Protų mūšis“.
Pirmajame „Protų mūšio“ turnyre savo jėgas išbandė 3 Lančiūnavos jaunimo komandos: „Pirmukai“, „Ąžuoliniai“ ir „Jazminai“. Projekto vadovė Irena Paragienė parengė įdomias užduotis iš kultūros, istorijos, geografijos ir meno srities. Komandoms reikėjo įveikti tris turus po 10 klausimų. Vieni buvo lengvesni, kiti sunkesni, o kai kurie net nustebino. Rezultatai parodė, kad sumanesni buvo ir pirmąją vietą bei nugalėtojų taurę iškovojo „Ąžuolinių“ komanda, antri liko „Pirmukai“, o „Jazminams“ teko trečioji vieta. Visi žaidėjai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiomis dovanomis – ledais.
Bendruomenės centre susirinkę turnyro dalyviai ir žiūrovai buvo patenkinti, kad ne tik gerai praleido laiką, bet ir daug ką naujo sužinojo.
lanciunava2Vasarai įsibėgėjant dar vyko diskusija „Priklausomybė – jaunų žmonių rykštė“ bei du kūrybinių dirbtuvių „Bandelių ir sausainių kepimas“ užsiėmimai. Diskusiją įdomiai vedė sveikatos priežiūros specialistė Giedrė Frolovienė. Jaunuoliai gavo išsamios informacijos apie priklausomybių atsiradimą ir daromą įtaką gyvenimui bei po to, remdamiesi savo patirtimi, diskutavo prie arbatos puodelio.
Kūrybines dirbtuves vedė Kėdainių profesinio rengimo centro projektų vadovė Vilija Bakutytė. Modernia kepimo įranga aprūpintoje bendruomenės centro kepykloje merginos ir vaikinai mokėsi kepti sausainius bei mielines bandeles. Jaunimas ne tik susipažino su kepimo technologija bei receptūra, bet ir puikiai praleido du savaitgalius.
Visi laukia kitų projekto susitikimų, kuriuose numatyti seminarai su lyderystės mokyklos vadovais, išvyka į verslo įmonę bei kitos veiklos.
Projekto vadovė Irena Paragienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.