Kėdainių rajono savivaldybėje gyvenančios 697 daugiavaikės ir 305 neįgalius vaikus auginančios šeimos gali gauti Šeimos kortelę. Mūsų rajone kol kas tik 13 procentų šeimų jau yra užsisakę šias korteles, garantuojančias specialias lengvatas, paslaugas, privilegijas, nuolaidas prekėms ir renginiams.


Už kėdainiečius mažiau Šeimos kortelių panoro tik trijų šalies savivaldybių daugiavaikės ar neįgalius vaikus auginančios šeimos.

Gausi šeima yra šeima, kurioje auga 3 ir daugiau vaikų, įvaikių ar globotinių iki 18 metų amžiaus. Į gausios šeimos gretas patenka ir pilnamečiai vaikai iki 24 metų, jei jie nedirba, neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo, profesinėje mokykloje ar aukštojoje mokykloje.

Neįgalųjį slauganti ar prižiūrinti šeima laikoma šeima, kurioje vienas iš tėvų yra paskirtas neveiksnaus asmens globėju, prižiūrimas ar slaugomas neįgalus nepilnametis ar 55 proc. ir mažesnį darbingumą turintis suaugęs vaikas. Vaikas gali būti pilnametis, bet jis turi gyventi su tėvais.

Šeimai išduodama viena nemokama kortelė, kuria gali naudotis visi šeimos nariai, kurių vardai ir pavardės nurodyti ant kortelės. Jeigu šeimos nariai norės naudotis kortelėmis atskirai, reikės užsakyti papildomus egzempliorius ir kompensuoti nustatytas gamybos bei personalizavimo išlaidas. Šeimos kortelė naudojama kartu su asmens dokumentu.

Šeimos kortelė suteikia galimybę naudotis vienkartinėmis ar daugkartinėmis projekto partnerių nuolaidomis viešajame ir privačiajame sektoriuose. Nuolaidų krepšelis yra kintantis, nes partneriai teikia vienkartines nuolaidas, taip pat sudaro 3 ar 6 mėnesių bei ilgesnės trukmės sutartis.

Šiuo metu kortelę turinčioms šeimoms garantuojamos 74 partnerių suteikiamos nuolaidos prekėms bei paslaugoms. Informaciją apie jas rasite https://seimos-kortele.lt


Šeimos kortelės įstatymas įsigaliojo nuo šių metų  liepos 1 d. Šeimas kortelės paštu pasiekia nuo rugsėjo. Kortelė pagaminam per 30 darbo dienų.   

Iš viso Lietuvoje yra apie 60 tūkst. gausių arba neįgalius vaikus prižiūrinčių šeimų, iš jų korteles užsisakė 11 tūkst.

Kėdainių rajono savivaldybės administracija ir rajono seniūnijos išduodant Šeimos kortelę nedalyvauja.

Prašymus dėl kortelės išdavimo teikia pati šeima.

Šeimos kortelę išduoda vienintelė įstaiga – Socialinių paslaugų priežiūros departamentas, kuris taip pat sudaro sutartis su nuolaidas teikiančiomis įmonėmis.

Jeigu šeima nori kreiptis dėl Šeimos kortelės, ji tai gali padaryti internetiniame puslapyje https://www.spis.lt/, kur atskirai išskirta informacija besikreipiantiems.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.