Nevyriausybinė organizacija „Trinus“ buvusios Aristavos pagrindinės mokyklos patalpose kuria unikalią erdvę jaunimui. Tai bus pirmieji regione jaunimo namai, kuriuose suaugusio žmogaus lydimos paauglių ir jaunimo grupės galės saugiai, pigiai ir, jei norės, pasinaudodamos „Trinus“ darbuotojų parengta programa, leisti laiką. 

„Trinus“ programos paauglius ir jaunimą skatina bendrauti ir bendradarbiauti, spręsti santykių problemas, moko atsakomybės ir savarankiškumo.

Pasak šio projekto sumanytojų, sveikatos psichologo Andriaus Katarskio ir socialinio darbuotojo Edvino Vrubliausko, jaunimo namuose bus galima pernakvoti, naudotis patirtinės pedagogikos trasomis, įvairiais metodais, skirtais ugdyti paauglių ir jaunimo savarankiškumą, atsakomybės prisiėmimą, kitus socialinius įgūdžius, taip pat skatinančiais bendravimą ir bendradarbiavimą.

Stiprins grupės ryšius
„Šis sumanymas kilo iš mokytojų ir mokinių transliuojamo poreikio sutelkti klasę mokslo metų pradžioje, atėjus į ją naujų mokinių, iškilus santykių problemoms ar tiesiog norint turiningai užbaigti mokslo metus“, – sakė A. Katarskis, dešimtį metų dirbantis su šalies paaugliais ir jaunimu.
„Trinus“ duetas – A. Katarskis ir socialinis darbuotojas Edvinas Vrubliauskas – ketverius metus aktyviai bendrauja ir su mūsų rajono mokiniais. LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos, Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos, Josvainių gimnazijos, Truskavos pagrindinės mokyklos paauglių amžiaus klasėms teikiama „Klasės palydėjimo“ paslauga, skirta gerinti atmosferą klasėje, spręsti bendravimo problemas. Po užsiėmimo vyksta pokalbis su klasės auklėtoju, socialiniu darbuotoju, psichologu apie tai, ką jie galėtų nuveikti su klase iki kito susitikimo.

Pasak Andriaus Katarskio, „Trinus troboje“ bus laukiamos jaunimo grupės, norinčios saugiai ir turiningai praleisti laiką.

„Taip pat dirbame su vaikų globos namų „Saulutė“ auklėtiniais – turėjome užsiėmimų ciklą su paaugliais, dar vieną turėsime kuriamuose jaunimo namuose. Turime idėją parengti bendrą projektą su grafitį kuriančiu menininku, kuris mums nupieštų maketą, o „Saulutės“ auklėtiniai jį nudažytų, taip prisidėdami prie erdvės, kurioje galės leisti laiką, sukūrimo“, – pasakojo A. Katarskis.
Psichologas taip pat sako matantis, kad ryšiai klasėse nėra labai stiprūs, paaugliai menkai pažįsta vieni kitus, o tai lemia daug problemų. Tad vienas iš „Trinus trobos“ tikslų ir bus padėti užmegzti tarpusavio ryšius. „Jeigu žmonės vieni kitus pažįsta, tai ir šaipytis, tyčiotis, skriausti vienas kitą nesinori, nes yra artimesnis ryšys, bendri prisiminimai. Pavyzdžiui, kaip vienas kitam padėjo įveikti užduotį, kaip kažkuo dalinosi“, – apie programų, kuriomis galės pasinaudoti jaunimo namų lankytojai, tikslus pasakojo pašnekovas.

Rūpi jaunimo problemos
Kėdainiai šios idėjos įgyvendinimui pasirinkti ne atsitiktinai, o dėl rajono savivaldybės vadovų ir savivaldybės įstaigų aktyvumo bei bendradarbiavimo. Pasak pašnekovo, rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, vicemerė Olga Urbonienė, jaunimo reikalų koordinatorė Audronė Stadalnykienė, Kėdainių švietimo centro vadovas Henrikas Vaicekauskas, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė – tai branduolys, turintis labai aiškų požiūrį ir poziciją į darbą su jaunimu.
„Labai gerai, kai pripažįstamas poreikis dirbti su jaunais žmonėmis, spręsti jiems kylančias problemas“, – teigė sveikatos psichologas A. Katarskis.
Pritarus rajono savivaldybės tarybai, organizacija „Trinus“ panaudai gavo dalį Aristavos pagrindinės mokyklos patalpų. Maždaug 250 kv. metrų ploto patalpose vasarį ketinama pradėti remontą, kuriam dalį lėšų skirs savivaldybė, taip pat bus rengiamas projektas Kultūros tarybai, stengiamasi įtraukti verslininkus. Su veiklia Aristavos bendruomene „Trinus“ planuoja parengti ir pateikti projektą Vietos veiklos grupei.
Klases ir kitas jaunimo grupes į „Trinus trobą“ žadama pakviesti šią vasarą. Pasinaudoti erdve bendravimui, pasidalinimui patirtimi galės ir mokytojai, klasių auklėtojai.

About The Author

Related Posts

2 komentarai

    • Andrius

      labas, išeina. Trinus (lot) kelionė 😉 Kadangi čia pavadinimas, tikrinis daiktavardis, tai rašomas originalo kalba. Andrius

      Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.