UNESCO 1995 m. lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Kasmet ją mini daugelis demokratinių valstybių, o nuo 2003 metų ją paminėti Lietuvoje kviečia Tarptautinė komisija nacių ir so­vietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.

1Tarptautinė tolerancijos diena Lietuvoje minėta jau keturioliktus metus. Šios dienos minėjimui kasmet pasiūlomas vis kitoks simbolis. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – PAUKŠTIS.
Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje yra įkurtas Tolerancijos centras, jo veiklai vadovauja mokytoja metodininkė Daina Volkevičienė. Ši mokytoja tradiciškai ir rūpinasi šios iniciatyvos įgyvendinimu mokykloje. Žinoma, pilietinėje iniciatyvoje aktyviai dalyvauja ir pradinių klasių mokytojai su savo mokiniais, ir vyresnių klasių vadovai su auklėtiniais.
Kaip šią dieną paminėjo Juozo Paukštelio progimnazijos mokiniai? Mūsų mokyklos bendruomenei paukščio simbolis yra labai artimas ir savas. Gal todėl visi noriai ėmėsi veiklos, skirtos Tolerancijos dienai. Mokytoja Žydrė Čivilienė ir jos būrelio „Skruzdėlytė“ nariai origamio technika mokėsi lankstyti paukščius. Labai nuoširdžiai dirbo 2–4 klasių mokinukai. Jie darbelių ir dailės pamokose piešė paukščius ir jais puošė kabinetus. Vyresnioji dailės mokytoja Jolanta Adukauskienė ir 6 a bei 8 c klasių moksleiviai paruošė informacinį stendą, skirtą Tolerancijos dienai. Direktorės pavaduotoja Lina Adomaitienė visuomet remia programos „Lions Quest“ skatinamą savanorystę. Ypač dažnai įvairiose savanorystės veiklose dalyvauja 7 b klasės mokiniai ir jų vadovė mokytoja metodininkė Eglė Kirsienė. Šįkart 7 b klasės mokiniai papuošė kabinetų duris Tolerancijos dienos simboliu – Paukščiu. Taip pat įspūdingai mokinių išlankstytomis gervėmis išdailino II-ojo aukšto fojė. Tikybos mokytoja Sandra Palubeckė vedė pamokų ciklą „Religinė tolerancija pasaulyje šiandien“. Socialinė pedagogė Loreta Pabrinkienė kartu su mokiniais sprendė Tolerancijos testą. Norintieji pakalbėti, diskutuoti tolerancijos tema rinkosi mokyklos skaitykloje. Čia mokinių taryba pertraukų metu organizavo diskusiją „Ar aš tolerantiškas?“ Mokiniai žiūrėjo animacinius filmus tolerancijos tema, galėjo išsakyti savo nuomonę.
Kalbėti žodžiais ir asmeniniais pavyzdžiais apie toleranciją būtina. Tolerantiškumo, pagarbos šalia mūsų esančiam mums reikia mokytis, nes tų „kitokių“ mes turime labai daug. Ir tai nebūtinai kitataučiai. Kiekvienas mes esame skirtingi – kitokie. Mokiniai pasakojo, ką gi suprato ir ką jiems reiškia pakantumas, atsiprašymas, orumas, teisingumas, dora. Apie tai ir kalbėjomės lankstydami, piešdami Tolerancijos paukščius.
Kėdainių Juozo Paukštelio
progimnazijos mokytoja metodinikė

Eglė Kirsienė

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.