Kėdainių evangelikų liuteronų parapija nenuleidžia rankų ir tikisi, kad šįkart parapijai priklausanti bažnyčia sulauks valstybės lėšų jos vidaus restauravimui. Parapija šį mėnesį pateikė prašymą Kultūros paveldo departamentui finansuoti bažnyčios ir joje esančių unikalių freskų restauravimo darbų projekto parengimą.

Kėdainių evangelikų liuteronų bažnyčios ir unikalių XVII a. freskų išsaugojimui reikalinga valstybės parama.

„Prašome finansuoti projekto parengimą Kėdainių evangelikų liuteronų bažnyčios interjero tyrimo, restauravimo ir konservavimo darbams. Tai labai svarbu, siekiant išsaugoti unikalias XVII amžiaus freskas, o tuo pačiu ir pačią bažnyčią“, – sakė parapijos kunigas Arvydas Malinauskas.
Dokumentai prašymui parengti drauge su rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriumi. Šio skyriaus vyriausioji specialistė Margarita Rukšienė pabrėžė, kad XVII amžiuje pastatyta Evangelikų liuteronų bažnyčia yra vertingas paveldo objektas, tad prašymai restauruoti jos interjerą teikiami ne pirmą kartą. Šį kartą tikimasi, kad projekto rengimui bus pritarta.
Net ir tokiu atveju dar lauktų ilga procedūra. Sėkmės atveju kitąmet būtų ruošiamas ir teikiamas darbų projektas, o patys darbai prasidėtų tik po jo patvirtinimo. Skirti dalį lėšų įsipareigojusi pati parapija, galbūt prisidėtų savivaldybė, o didžiąją dalį turi skirti valstybė.
Kiek kainuotų šie darbai, kol kas nežinoma, tačiau bent apytiksliai įsivaizduojama – mat prieš penkerius metus Kultūros ministerijai buvo teikiamas projektas bažnyčios tvarkymui bei liuteronų kultūros ir istorijos centro įsteigimui, kuriam, deja, nebuvo pritarta. Pasak dvasininko A. Malinausko, vertinant eurais, tam būtų reikėję maždaug 300 tūkst. eurų. Dabartiniams siekiams įgyvendinti tikriausiai reikėtų mažesnės sumos.
Kultūros departamento sprendimas paaiškės spalio mėnesį.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.