Praėjusį penktadienį vykusiame rajono tarybos posėdyje ne visi klausimai priimti sklandžiai. Dėl galimų nesusi­pratimų Tarybos nariai porą klausimų nukėlė ateičiai, paprašę specialistų išsiaiškinti visas aplinkybes, kad vėliau netektų persvarstyti sprendimų. 

Rajono Taryba pritarė sprendimui suapvalinti važiavimo mieste kainas.

Rajono Taryba pritarė sprendimui suapvalinti važiavimo mieste kainas.

Šįkart be didesnių ginčų pakeistas priėmimo į Kėdainių rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašas.

Patikslino gimnazistų priėmimo tvarką
Jo esmė ta, kad neretai kyla nesutarimų dėl mokinių priėmimo į devintąsias klases miesto gimnazijose. Pagal naująją tvarką, jei neįmanoma patenkinti visų prašymų pagal pagrindinio ugdymo programos antrąją dalį, atsižvelgiama į gyvenamosios deklaruotos vietos datą ir prašymo padavimo datą. Asmuo, priėmimo metu (sausio 2 d. – rugsėjo 1 d.) pakeitęs (deklaravęs) gyvenamąją vietą, neturi pirmumo teisės priėmime. Jei norinčiųjų mokytis pagal vidurinio ugdymo programą bendrojoje mokykloje yra daugiau nei laisvų mokymosi vietų, pirmiausia priimami asmenys iš savivaldybės teritorijos, atsižvelgiant į jų pageidavimą tęsti dalykų, dalykų modulių, kurių buvo pradėję mokytis pagal pagrindinio ugdymo programos antrąją dalį, mokymąsi pagal vidurinio ugdymo programą ir mokymosi pasiekimus. Sudarant klases mokiniai neskirstomi pagal jų akademinius, kognityvius pasiekimus, socialinį statusą ar emocinę brandą.

Suapvalino važiavimo kainą
Siekdami supaprastinti važiavimą viešuoju transportu mieste, Tarybos nariai suapvalino važiavimo kainas. Litus pakeitus į eurus, važiavimo kaina Kėdainiuose buvo tiksliai perskačiuota, tačiau bilieto kainos buvo labai neparankios jų pardavėjams. Vairuotojai, pardavinėjantys bilietus autobusuose, turėdavo gana nemažai sugaišti, kol atiduodavo keleiviams grąžą po vieną ar du centus. Dabar kainos suapvalintos. Taryba pritarė bilietų kainų pokyčiams: platinimo vietose iš 49 centų į 50 centų, autobuse nuo 58 centų iki 60 centų, bilieto kainai su 50 proc. nuolaida keičiasi iš 29 centų į 30 centų, priemiestinio maršruto autobusuose, kai sustojama mieste, vietoj 49 centų teks mokėti 50 centų. Tokios UAB „Kėdbusas“ paslaugų kainos įsigalios nuo 2017 metų sausio 1 dienos.

Nedžiugina renovacijos tempai
Rajono Taryba vienbalsiai patvirtino Kėdainių rajono savivaldybės energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programą. Pagal ją programos įgyvendinimo administratoriumi paskirta UAB „Kėdainių butai“. Šiai bendrovei pavesta atrinkti 7 modernizuotinus daugiabučius namus, pateikti administracijos direktoriui tvirtinti ir organizuoti investicijų planų bei energinio naudingumo sertifikatų prieš modernizavimą parengimą. Rajono meras Saulius Grinkevičius apgailestavo, kad pagal galiojančią tvarką Kėdainių rajonas gavo paramą tik septynių daugiabučių namų atnaujinimui: „Vos tik bus suformuota nauja Vyriausybė, važiuosime pas Aplinkos ministrą ir bandysime derėtis dėl didesnės paramos daugiabučių modernizavimui. Neturime mokėti už kažkieno neveiklumo klaidas. Norinčiųjų renovuoti namus Kėdainiuose netrūksta, gaila, kad visiems padėti negalime.“
Tarybos nariai patvirtino patikslintą biudžetą, nustatė kai kurių įstaigų paslaugų įkainius bei gilinosi į nekilnojamojo turto mokesčius ir paskolų grąžinimą.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.