Balandžio 4 dieną Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vyko tradicinis Kauno regiono profesinio mokymo įstaigų mokinių lietuvių (gimtosios) kalbos konkursas „Raštingiausias būsimasis darbuotojas“, skirtas Laikinosios sostinės atminimo metams paminėti, kuriame prizines vietas iškovojo dvi Kėdainių profesinio rengimo centro moksleivės.

Konkurso tikslas – skatinti mokinius didžiuotis gimtąja kalba. Taip pat buvo siekiama ugdyti mokinių raštingumą ir literatūrinį išprusimą, skatinti domėjimąsi gimtąja kalba, puoselėti mokinių kūrybiškumą ir dvasines vertybes, skatinti Kauno regiono profesinių mokyklų mokytojų ir mokinių bendravimą ir bendradarbiavimą.

Renginio atidarymo metu moksleivės pristatė projektą ,,Rašytojų pėdsakai Kauno senamiestyje“, o svečių pasveikinti atvyko ponai iš Kauno.

Konkurse dalyvavo net 36 III-IV gimnazijos klasių mokiniai iš 11 Kauno regiono profesinių mokymo įstaigų. Mūsų centrui atstovavo Kamilė Kilijonaitė V17-3 gr., Sandra Kuznecovaitė V17-3 gr. ir Benas Makarevičius AM17-3 gr. Mokinių laukė nelengvas išbandymas – diktantas ir užduotys, skirtos kalbos kultūros bei literatūros žinioms patikrinti. Visų užduočių tema – Kaunas ir jo istorija.
Renginio organizatoriai dalyviams pasiūlė įdomią edukacinę veiklą: mokytojams vyko seminaras ,,Tarnybinis etiketas ir protokolas“, kurį vedė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro lektorius Gintautas Deksnys, o mokiniai turėjo galimybę pasigaminti suvenyrą.

Susumavus konkurso rezultatus paaiškėjo, kad nugalėtoja tapo Raseinių technologijos ir verslo mokyklos atstovė, o II ir III vietas laimėjo Kėdainių profesinio rengimo centro moksleivės Sandra Kuznecovaitė ir Kamilė Kilijonaitė, kurias konkursui rengė mokytoja Birutė Konstanblackaitė.

Kėdainių profesinio rengimo centro lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Audronė Zinkienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.