Šiemet dvyliktą kartą šalyje buvo organizuotas Nacionalinio diktanto konkursas. Pirmajame etape dalyvavo mūsų rajono savivaldybės 11 mokyklų. Tai abi miesto ir keturios miestelių gimnazijos, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Dotnuvos, Miegėnų ir Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinės mokyklos bei Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazija.

Lietuvių kalbos šventėje žinias ir gebėjimus mokyklose pasitikrino 334 mokiniai ir 19 suaugusiųjų.

Šiemet tik dviejų mūsų mokinių darbai buvo atrinkti ir išsiųsti į Vilnių. Tarp geriausių yra Josvainių gimnazijos septintokas Pijus Macionis (mokytoja Laima Juškauskaitė) ir Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos abiturientė Gabija Mikolaitytė (mokytoja Irma Žukienė).

Džiugu, kad abu mokiniai pakviesti į Vilnių balandžio 13 d. dalyvauti finaliniame Nacionalinio diktanto ture. Beje, ir pernai finalinį diktantą Vilniuje rašė Pijus iš Josvainių.

Iš Kėdainių krašto suaugusiųjų, kurie Nacionalinį diktantą rašė savivaldybės administracijos pastate, į finalą pakviesta farmacininkė Simona Markevičienė. Dėl raštingiausio piliečio titulo įvairaus amžiaus grupėse bus rungiamasi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, vyks tiesioginė televizijos transliacija (LRT televizija).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.