Tradiciškai metams baigiantis sumuojami įvairūs rezultatai ir pagerbiami tie, kas dirbo daugiausiai ir buvo geriausiai įvertintas. Kėdainių rajono savivaldybė turi gražią tradiciją – metų pabaigoje darbščiausią jaunimą pakviesti į gabiausiųjų vaikų šventę.

Rajono mero S. Grinkevičiaus padėka atžalyniečiui Martynui Želniui.

Rajono mero S. Grinkevičiaus padėka atžalyniečiui Martynui Želniui.

Šįkart už pasiekimus dalykinėse olimpiadose, konkursuose, meno festivaliuose ir sporto varžybose buvo apdovanotas 121 mokinys ir per 60 jiems talkinusių mokytojų.
Talentingų ir gabių vaikų turi beveik visos rajono mokyklos. Į šventę atvyko ir krakiškiai, ir šėtiškiai, josvainiečiai, ir akademiškiai, ir surviliškiečiai, ir kėdainiečiai.
Rajono meras Saulius Grinkevičius, sveikinęs gabųjį jaunimą, jų tėvelius bei mokytojus, pastebėjo, kad nuo šio renginio sumanymo, Kėdainių rajone jau pagerbta

Karolio Račkausko pasiekimai šachmatų varžybose džiugina jo trenerį Šarūną Šulskį.

Karolio Račkausko pasiekimai šachmatų varžybose džiugina jo trenerį Šarūną Šulskį.

gerokai per tūkstantis vaikų ir per penkis šimtus jų mokytojų: „Ne kartą jauniems žmonėms esu sakęs, kad sėkmę dešimčia procentų garantuoja gabumai, o devyniasdešimt procentų tenka darbui. Panašu, kad Kėdainių krašte mes turime daug darbo nebijančių vaikų. Sveikinu visus su reikšmingais pasiekimais moksle, meno bei sporto srityse. Ačiū visiems, kas negaili laiko tiek gilindamas žinias akademiniuose dalykuose, tiek klajodamas kūrybinėse erdvėse ar kasdien lankydamas treniruotes. Padėkų ir pgarbos šiandien nusipelnė ne tik įvertinimus pelnęs jaunimas, bet ir juos palaikantys tėvai bei nuolat padedantys mokytojai.“

Ingrida Neliupšienė laiminga, kad sūnus Povilas siekia aukštumų grodamas akordeonu.

Ingrida Neliupšienė laiminga, kad sūnus Povilas siekia aukštumų grodamas akordeonu.

Tradiciškai daugiausia tarp pagerbtųjų buvo sportininkų – 72, 39 jaunuoliams padėkota už akademinius pasiekimus, dešimčiai – už įspūdingus laimėjimus meno konkursuose.
„Labai smagu, kad vaiko darbas yra pastebėtas ne tik konkursų vertintojų, bet ir mūsų rajono vadovų. Tokia šventė tiesiog paglosto širdį. Kai pirmą kartą Povilas lipo į sceną atsiimti padėkos, buvo dar mažas berniukas, o šiandien jis – jau mamą beveik praaugęs jaunuolis. Smagu, kad kasmet vis labiau jam sekasi muzikuoti ir tai nėra nepastebima“, – sakė penktą kartą už įvairius pasiekimus apdovanoto keturiolikmečio Povilo Neliupšio mama Ingrida.

Martyną Želnį į gabių vaikų šventę palydėjo mama ir tėtis.

Martyną Želnį į gabių vaikų šventę palydėjo mama ir tėtis.

Dešimtmetis Karolis Račkauskas buvo pagerbtas už pasiektus puikius rezultatus šalies vaikų šachmatų turnyruose. Jaunojo šachmatininko treneris didmeistris Šarūnas Šulskis džiaugėsi, kad turi gabių auklėtinių, o šachmatai šiandien domina ne tik vyresnius vaikus, bet ir darželinukus: „Labai smagu, kad šachmatai populiarėja tarp jaunų žmonių. Jie atneša daug naudos. O kai pavyksta pasiekti puikių rezultatų, tai džiaugiasi ne tik jaunimas, bet ir greta esantys suaugusieji.“
Septyniolikmetis „Atžalyno“ gimnazijos moksleivis Martynas Želnys atsiėmė padėką už bandymą pasiekti laimėjimų

Rajono mero S. Grinkevičiaus padėka ir Šviesiosios gimnazijos direktorės Violetos Liutkienės pagyrimai Ryčiui Dambrauskui.

Rajono mero S. Grinkevičiaus padėka ir Šviesiosios gimnazijos direktorės Violetos Liutkienės pagyrimai Ryčiui Dambrauskui.

Lietuvos mokinių chemijos, biologijos ir fizikos olimpiadose. „Man labai arti širdies gamtos mokslai. Šįmet geriausiai sekėsi chemija, tačiau nuolat gilinuosi ir į kitus dalykus. Vien pamokų nepakanka, kad pasiektum gerų rezultatų, tad padedamas mokytojų nemažai dirbu papildomai. Kai manęs paklausia, kodėl tiek daug laiko skiriu mokslams, atsakau trumpai – tai darau ne dėl mokytojų ar tėvų, mokausi dėl savęs“, – šypsodamasis kalbėjo M. Želnys.
Josvainietė Emilija Adomaitytė pagerbta už pasiekimus respublikiniame konkurse. Aktyvi mergina neslėpė, kad jai labai patinka pamąstymai, tad ji noriai dalyvauja etikos konkursuose: „Tai vieta, kur galiu atsiskleisti. Man labai patinka filosofuoti. Ieškodama atsakymų į įvairius egzistencinius klausimus, pailsiu nuo mokslo, muzikos ir kitų veiklų.“

Juozo Paukštelio progimnazijos  bendruomenė didžiuojasi gabiosiomis Rusne, Migle ir Kamile.

Juozo Paukštelio progimnazijos bendruomenė didžiuojasi gabiosiomis Rusne, Migle ir Kamile.

Gabiausius krašto mokinius sveikino ne tik rajono vadovai, bet ir LR Seimo narys Darius Kaminskas, koncerno „Vikonda“ ir bendrovės „Daumantai LT“ atstovai.
Atsidėkodami už gražią šventę ir parodytą dėmesį gabiausiojo jaunimo atstovai rajono merui S. Grinkevičiui įteikė baltą kovotojų diržą, kad siektų pergalių nelengvoje kasdienėje darbų kovoje už geresnę kraštiečių ateitį.
Šventei pasibaigus gabiausieji mokiniai ir jų mokytojai buvo pakviesti į Kėdainių areną pasižiūrėti roko operos „Jūratė ir Kastytis“.

6

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.