Stasys ir Aldona Černevičiai nepaliauja šypsotis – visuomet puikiai nusiteikusiai porai, nors dienas ir leidžian­čiai neįgaliųjų vežimėliuose, gyvenimą palengvina namuose besilankantys socialiniai ir slaugos darbuotojai. Jie teikia  integralios pagalbos paslaugas penkiolikai nuolatinį slaugos poreikį turinčių kėdainiečių.

Įvairiapusė pagalba
Integralią pagalbą teikia Kėdainių bendruomenės socialinio centro specialistų komanda, kurią sudaro slaugytojas, du jo padėjėjai, socialinis darbuotojas, du padėjėjai bei kineziterapeutas-masažuotojas. Slaugytojų padėjėjai perriša žaizdas, nuprausia, padeda judant ir gulantis. Socialiniai darbuotojai gamina maistą, tvarko namus, teikia informavimo, tarpininkavimo, transporto organizavimo paslaugas. Taip pat suleidžiami reikalingi vaistai, rūpinamasi, kad neatsirastų pragulų, matuojamas arterinis kraujo spaudimas, atliekamas masažas.
Stasys ir Aldona Černevičiai džiaugiasi bendravimu, sutvarkytais namais, higienos paslaugomis, galimybe išriedėti laiptų kopikliu į kiemą, masažais. O nuo rudens planuojama visas šias paslaugas teikti dar penkiolikai kaimo vietovėse atokiau gyvenančių žmonių.

Mato poreikį
Kaip pasakoja Kėdainių bendruomenės socialinio centro direktorė Rūta Kaupienė, įstaiga kartu su rajono savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Integralios pagalbos teikimas į namus Kėdainių rajone“. Kad galėtų lankytis pas slaugomus žmones ir jiems padėti, įstaiga iš projekto lėšų įsigijo tris automobilius, vikšrinį keltuvą, kuriuo neįgalų žmogų be vargo galima kelti laiptais, keltuvą prie lovos, pripučiamą vonią ir kitos buityje padedančios technikos.

Kėdainietė Aldona Černevičienė ir slaugytoja Ramutė Liužininienė džiaugiasi, kad naujas kopiklis padeda lengviau judėti laiptais.

„Šiuo metu pagalbą teikia dvi komandos, o iki metų pabaigos jų bus trys. Taip pat, jei bus poreikis, atsiras ir psichologas“, – sakė R. Kaupienė.
Projektas vyks dar dvejus metus. Tačiau, pasak įstaigos vadovės, jau dabar akivaizdu, kad tokių paslaugų populiarumas ir poreikis – didžiulis, nes teikiama pagalba nepaprastai palengvina gyvenimą tiek neįgaliesiems, tiek juos slaugantiems artimiesiems. Jie ne tik turi laiko pasirūpinti savo pačių sveikatos ar kitais reikalais, bet ir pailsi fiziškai.
„Pagalba teikiama kiekvieną darbo dieną, o kol kiekvienas darbuotojas atlieka savo darbą, slaugomas žmogus visą laiką būna užimtas, su juo bendraujama. Vienam tenka pabūti valandą, ne ilgiau. O šeimos nariams teikiamos konsultacijos, kad jie galėtų vakarais ir savaitgaliais, kuomet specialistų paslaugos neteikiamos, tinkamai pasirūpinti slaugomais artimaisiais“, – sakė R. Kaupienė.

Kineziterapeutės-masažuotojos Žanetos Važgauskienės ypač laukia Zofija Bujanova – skausmų kamuojama moteris po užsiėmimų jaučiasi daug geriau.

Atsilygina nuoširdumu
Bendruomenės socialinio centro slaugytoja Ramutė Liužininienė – viena iš tų moterų, kurios kasdien rūpinasi neįgaliaisiais. „Teikiame tikrai labai plačią pagalbą, ir labai džiugu, kad žmonės patenkinti. Mes viską stengiamės padaryti dėl jų, nes visi šie žmonės labai nuoširdūs, visą laiką šypsosi ir mums dėkoja. Manau, kad ir mes dar tobulėsime, nes tai – dar tik pradžia. Ne viskas iš pradžių ėjosi kaip sviestu patepta, bet iškilusius klausimus sprendžiame su direktore ir randame išeitį“, – sakė moteris.
Specialistų komanda bendradarbiauja su Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro gydytojais, kurie pažįsta savo pacientus ir pataria dėl masažo ar vaistų, juos išrašo.

Pokyčiai – akivaizdūs
Kineziterapeutė-masažuotoja Žaneta Važgauskienė ypač laukiama visų penkiolikos kėdainiečių namuose, nes jos rankos palengvina ir skausmus, ir išjudina sustingusius raumenis. Štai Zofija Bujanova po keturių mėnesių užsiėmimų pradėjo net vaikščioti, prisilaikydama vaikštyne.
„Žaneta atkakli, reikli, moka įkalbėti. Nors ir padejuodama, ėmiausi mankštelių, pratimų ir matyti rezultatas“, – šypsodamasi pasakojo moteris.
Projektas, leidęs pagalbai pasiekti neįgalių žmonių namus, teikia džiaugsmo tiek sulaukiantiesiems taip reikalingų paslaugų, tiek jas teikiantiesiems. „Malonu padėti, malonu, kai žmonės dėkoja, išleisdami apsikabina, o kai kurie – net pabučiuoja. Mes jiems irgi negailime švelnumo ir kantrybės“, – gražių jausmų slaugomiems žmonėms neslėpė centro direktorė ir su jais dirbančios moterys.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.