XX amžius Lietuvai dovanojo dvi nepaprastas valstybės šventes. Net du kartus atkūrėme Lietuvos valstybę.

Vytauto Didžiojo šaulių 2 rinktinės vadas Arvydas Savickas priėmė trylikos jaunųjų šaulių priesaiką.

Labiausiai turime padėkoti savo proseneliams, kurie 1918 metų vasario 16 dieną pasauliui išdrįso pasakyti, kad norime būti laisvi ir nepriklausomi. Šiais metais minėjome 99-ąsias valstybės atkūrimo metines ir ta proga mūsų gimnazijoje organizavome proto mūšius „Ką žinai ape Lietuvą?“ 6–8 ir 1–3 klasių mokiniams. Šiuos žaidimus inicijavo istorijos mokytojos Audronė ir Ledina.
Klasių vadovai ir mokiniai prisijungė prie visuotinės akcijos „Dovana Lietuvai“ ir sukūrė išradingas Trispalvės spalvomis nudažytas dovanas, kurias eksponavo gimnazijos fojė. Vasario 15 dieną mokiniai pasipuošė Trispalvės spalvomis, o mokytojai gintaro papuošalais ir dalyvavo akcijoje „Gintarinė Lietuva“.
Gimnazijoje nuo ryto šurmuliavo mokiniai su šaulių uniformomis, nes ta diena jiems buvo ypatinga.
Vasario 16-iosios išvakarėse mūsų gimnazijos jaunųjų šaulių būrelio nariai, kuriems vadovauja mokytoja Elona Nagevičienė, dalyvavo pasižadėjimo ceremonijoje. Šventiniame renginyje dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis, Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas Rytas Tamašauskas, Šėtos parapijos klebonas R. Skrinskas, Lietuvos šaulių sąjungos atsargos kapitonas,

Valstybės gimtadienio išvakarėse Šėtos gimnazijoje atidaryta šaudykla.

Vytauto Didžiojo šaulių 2 rinktinės vadas Arvydas Savickas ir jo pavaduotojas. Svečiai ir gimnazijos direktorius Mindaugas Danilevičius pasveikino visus susirinkusiuosius su valstybės švente. Istorijos mokytoja Audronė Pečiulytė priminė istorinius faktus ir nueitą valstybės kelią. Širdį suvirpino ketvirtos klasės mokinės Karolinos atlikta daina „Rudens naktis sustojo“. Ir, žinoma, renginį vainikavo jaunųjų šaulių pasižadėjimo ceremonija, kurios metu tarnauti Tėvynei prisiekė trylika mokinių. Pasitempę, atsakingi, susikaupę visi kaip vienas kartojo pasižadėjimo žodžius, kuriuos mokiniams skaitė Vytauto Didžiojo šaulių 2 rinktinės vadas Arvydas Savickas. Jaunuosius šaulius pasveikino ir atminimo dovanėles įteikė šaulių vadas bei administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis. Po ceremonijos renginio dalyviai buvo pakviesti į oficialų šaudyklos atidarymą, kurio metu norintieji išbandė savo taiklumą ir akies tikslumą.
Dėkojame mokytojai Elonai Nagevičienei už jos ryžtą ir darbus, kuriais ji pritraukė mokinius į savo būrelio veiklą, ir šiandien turime gimnazijoje jaunųjų šaulių būrį. Gimnazijos direktoriui – už pastangas turimomis lėšomis ir galimybėmis gauti leidimą ir atidaryti šaudyklą.
Tikimės, kad šaulių gretos gali augti. Gal po metų turėsime kuopą.

Šėtos gimnazijos neformaliojo švietimo organizatorė Gintarė Boreišienė

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.