Nors žmonės vis labiau rūpinasi namų švara, savo išvaizda, tačiau neretai pamiršta savo automobilį, kuris šiais laikas yra ne tik įvaizdžio dalis, bet ir viena pagrindinių darbo priemonių. Dar ne taip retai galime pamatyti į gatves išriedančias ne tik apdulkėjusias, bet ir ryškiai matomu purvo sluoksniu padengtas transporto priemones. Automobilių specialistai pabrėžia, kad transporto priemonės išorės švara reikia itin rūpintis rudenį ir žiemą, o tai kraštiečiai jau gali padaryti modernioje Gedimino gatvėje greta dega­linės esančioje savitarnos plovykloje. 

Kėdainiuose esančioje Gedimino gatvėje atidaryta itin moderni automobilių savitarnos plovykla.

Nors dar nemažai vairuotojų apskritai automobilį plauna retai arba tai daro prie gyvenamųjų namų, o kartais ir neleistinose vietose, pavyzdžiui, prie vandens telkinių, naują savitarnos plovyklą Kėdainiuose atidaręs Sigitas Savickas mato, kad kraštiečių požiūris į automobilio švarą keičiasi.
„Žmonės vis labiau supranta, kad švarus automobilis ne tik atrodo estetiškiau, bet svarbiausia – jis tikrai tarnaus ilgiau. Visi žinome, kad automobilio pagaminimo metai nėra pagrindinis kriterijus, nusakantis automobilio būklę ir vertę. Jei automobilis intensyviai prižiūrimas, plaunamas, valomas, poliruojamas, jo išvaizda daug ilgiau išlieka nepriekaištingos būklės. Viskas, ko tam reikia, tai

Žetonus, kuriais galima atsiskaityti už automobilio plovimą, galima įsigyti čia pat plovykloje.

automobilį vieną, du kartus per metus nupoliruoti, reguliariai padengti vašku ir automobilis bus lengvai plaunamas ir visada blizgės“, – patarimų negaili S. Savickas.

Visos paslaugos – vos 3 eurai
Pasak S. Savicko, prieš plaunant automobilį visų pirma reikia įsigyti specialius žetonus, kuriuos vėliau reikia įmesti į specialų aparatą. Tie klientai, kurie nori atsiskaityti banko kortelėmis, už žetonus gali sumokėti greta esančioje degalinėje, o atsiskaitantys grynaisiais pinigais žetonus gali įsigyti pačioje plovykloje.
„Naudojimasis šios plovyklos paslaugomis yra ganėtinai paprastas, tereikia tik perskaityti instrukciją. Pirmas žingsnis, ką reikėtų padaryti kiekvienam atvykusiam į plovyklą, tai nupurkšti automobilį purvo tirpikliu, kuris nuo paviršiaus atskiria net labiausiai prikibusias purvo daleles. Kitas žingsnis – automobilį padengti aktyviomis putomis, kurios vėliau nuskalaujamos vandeniu. Tačiau jeigu automobilio savininkas dar pageidauja automobilį padengti ir vašku, tai plovykloje taip pat galima padaryti. O kai automobilis padengiamas vašku, ji reikėtų nuplauti distiliuotu vandeniu“, – sako S. Savickas.
Taigi, visi, norintys švariai nusiplauti automobilį, modernioje savitarnos plovykloje tai gali padaryti vos už 2 eurus. Tačiau jei klientas dar jį pageidauja padengti ir vašku, dar reikės pridėti 1 eurą. Tad automobilio plovimas ir vaškavimas iš viso kainuos 3 eurus.

Jau artimiausiu metu Kėdainiuose, greta J. Basavičiaus gatveje esančios S. Savicko IĮ degalinės iškils dar viena automobilių plovykla.

Pataria ruoštis žiemai
S. Savicko teigimu, dažniau rūpintis automobiliu rudenį ir žiemą daug svarbiau nei vasarą.
„Automobiliui kenkia ne tik smėlis ir sniegui tirpinti naudojamos druskos, bet ir dervos, asfalto dulkės. Ilgai nenuvalytos asfalto dulkės ir dervos įsigeria į automobilio dažus ir vėliau jas galima pašalinti tik naudojant specialias priemones“, – teigia S. Savickas.
Kodėl prieš žiemą automobilį verta padengti vaško danga? S. Savicko teigimu, tai padeda apsaugoti automobilio dažų dangą: „Veikiami aplinkos druskų ar industrinių nuosėdų dažyti, polimeriniai ir guminiai paviršiai išporėja ir blunka. Vaškuojant specialiomis priemonėmis, kurios pagamintos remiantis šiuolaikinėmis technologijomis ir kuriose yra mažų nanodalelių, net ir mažiausi dažytų paviršių įtrūkimai yra užpildomi vašku ir susidaro vientisa apsauginė plėvelė. Švarus ir išvaškuotas automobilis ne taip stipriai apledėja, o ledo danga ne tik nėra maloni pačiam vairuotojui, bet taip pat kenkia automobilio paviršiui.“

Kaip naudotis plovykla, išsamiai paaiškinta čia pat esančiuose stenduose.

Plauti kas dvi savaites
Automobilių specialistai pataria, kad šaltuoju metų laiku, jeigu kasdien važiuojate į darbą, automobilį reikėtų plauti kartą per savaitę, bet nieko nenutiktų, jei tai padarytumėte ir šiek tiek rečiau – maždaug kartą per dvi savaites.
„Automobilį žiemą reikia plauti dažniau, kad kėbulo negraužtų druskos. Būtinai savo transporto priemonę reikia nuplauti per atlydį, nes tuomet druskos atitirpsta. Jei automobilį laikote šiltame garaže, kuriame gali atitirpti posparniuose susikaupęs ledas su druska, geriau pasirūpinti, kad jo neliktų. Tokiu atveju grįžus iš tolimesnių kelionių, kai posparniai apkibę sniegu ar ledu, reikia apatinę kėbulo dalį apiplauti. To reikia, nes tokie dariniai pagreitina automobilio koroziją ir neigiamai veikia dažus“, – pataria S. Savickas.

About The Author

Related Posts

2 komentarai

  1. Tomas

    Tai kad uz 3 eurus gali nuplaut be sausinimo visuose kituose plovyklose ir nereikes paciam vargti ,terliotis , salti ranku,slapintis drabuziu.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.