Kėdainių krašto medžiotojai turi gražią tradiciją – Šv. Huberto, medžiotojų globėjo, dieną paminėti ir susikaupimu, ir pramogomis. 

Apie medžioklės aktualijas kalbų netrūko Kėdainių medžiotojų draugijos pirmininkui Lioniui Stanevičiui (dešinėje), Alfredui Hofmanui ir Regimantui Valiauskui.

Apie medžioklės aktualijas kalbų netrūko Kėdainių medžiotojų draugijos pirmininkui Lioniui Stanevičiui (dešinėje), Alfredui Hofmanui ir Regimantui Valiauskui.

Pirmiausia medžiotojai tradiciškai renkasi Dotnuvoje Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai parapijos bažnyčioje, kur kunigas Gražvydas Geresionis aukoja Šv. Mišias už gyvąją gamtą, medžiotojus, jų šeimas ir artimuosius. Kunigas visus kviečia apmąstymams apie žmonių ir gyvūnijos vietą žemėje.
„Labai dėkojame mūsų bičiuliui kunigui Gražvydui, kad jis randa laiko medžiotojams. Ši mišių auka mums leidžia apmąstyti nuveiktus darbus, įpareigoja dar atsakingiau žiūrėti į įvairias medžioklės veiklas“, – sakė Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.
Po Šv. Mišių aukos medžiotojai skubėjo į Daukšių kaime įrengtą draugijos šaudyklą, kur buvo surengtos šaudymo varžybos graižtviniais šautuvais „į bėgantį šerną“. Pasak L. Stanevičiaus, draugijos narių gretos rajone kasmet gausėja: „Labai džiaugiamės, kad mūsų draugija plečiasi. Šįmet jau turime 680 medžiotojų, tarp kurių net 35 moterys. Mūsų krašto miškai labai dosnūs žvėrių.

Šv. Mišias už medžiotojus ir jų artimuosius aukojo kunigas Gražvydas Geresionis.

Šv. Mišias už medžiotojus ir jų artimuosius aukojo kunigas Gražvydas Geresionis.

Paprastai kasmet medžiojamų žvėrių limitai didėja bemaž trečdaliu. Tad jei pernai galėjome sumedžioti apie 30 briedžių, 300 elnių ir 800 stirnų, šiame sezone, kuris prasidėjo lapkričio 3-ąją, skaičiai bus dar didesni. Bene daugiausia nerimo ir rūpesčių pastaruoju metu kelia šernų medžioklė. Mat siaučiant afrikiniam kiaulių marui yra išleisti nurodymai, kad viename kvadratiniame kilometre galės gyventi po pusę šerniuko. Šįmet šernų esame sumedžioję apie pusantro tūkstančio, o iki metų pabaigos jų turėtume būti sumedžioję apie du tūkstančius“, – sakė L. Stanevičius.
Nemažą galvos skausmą Kėdainių krašto medžiotojams kelia ir vis įžūlėjantys vilkai. Jų pėdsakų randama Josvainių, Pernaravos, Dotnuvos apylinkėse. „Vilkai darosi labai įžūlūs. Vis dažniau susiduriame su jų išpuoliais prieš gyvulius. Neseniai gavome pranešimų, kad vilkai pjauna namus saugojančius šunis. Tad dabar turėsime užduotį – sutramdyti tuos plėšrūnus“, – sakė draugijos vadovas ir pridūrė, kad pernai mūsų rajone buvo sumedžiotas vienas vilkas.

Medžiotojai turi gražių tradicijų, tarp kurių svarbią vietą užima ne tik pati medžioklė, bet ir rūpestis gamta.

Medžiotojai turi gražių tradicijų, tarp kurių svarbią vietą užima ne tik pati medžioklė, bet ir rūpestis gamta.

24 metus medžiojantis Regimantas Valiauskas sakė, kad per ilgą medžioklės laiką jam pavyko sumedžioti įvairių trofėjų: „Galiu pasigirti, kad man pavyko sumedžioti ir elnių, ir kiškių, ir daugelio svajonę – lapę. Praėjusiame sezone labai džiaugiausi sumedžiojęs gražuolį elnią. Tačiau medžioklė ne vien žvėrių medžiojimas. Medžiotojai yra ir miškų sanitarai, prižiūrėtojai. Mes visapusiškai rūpinamės žvėrimis.“
Dar tik pirmus metus prie medžiotojų prisijungęs gydytojas Alfredas Hofmanas sakė, jog jį medžiokle sudomino pusbrolis. „Turiu daugelį metų medžiojantį dėdę. Jo pėdomis pasekė pusbrolis ir mane pakvietė į medžioklę. Man užteko vieno karto ir aš užsikrėčiau medžioklės virusu. Man tie pirmieji metai su medžiotojais buvo labai įspūdingi. Kol kas negaliu pasigirti dideliais laimikiais. Mano trofėjų lentynoje – tik stirnino ragai. O svajonę turiu kaip ir dažnas medžiotojas – sumedžioti vilką. Mane medžioklėje labiausiai žavi patys medžioklės ritualai, buvimas gamtoje. Juk medžioklių būna labai įvairių. Kartais kolegos vos po pusvalandžio gali pasigirti sumedžioję ne vieną žvėrį, o būna ir tokių išvykų, kad prasėdi bokštelyje visą naktį ir grįžti tuščiomis. Manau, jog svarbiausia išeiti į gamtą, pabūti pačiam su savimi. Dabar ateina pats įdomiausias laikas, kai prasidės varomosios medžioklės. Labai džiaugiuosi, kad tarp mano pomėgių atsirado vietos ir medžioklei“, – sakė A. Hofmanas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.