Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje netrūksta įvairių susitikimų. Gruodžiui įpusėjus jaunųjų bibliotekos lankytojų laukė susitikimas su knygos „Atjunk“ autore Rebeka Una, kuri yra 2014 metais skelbto pirmojo Lietuvoje Paauglių ir jaunimo literatūros konkurso laimėtoja. 

rebeka_html_605af41eŠis renginys, organizuotas įgyvendinant Kėdainių rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Knygos kelias į vaiko širdį“, į svečius pakvietė Juozo Paukštelio progimnazijos aštuntokus. Moksleiviai įdėmiai klausėsi Rebekos Unos pasakojimo apie originalų turinį ir personažus. Kūrėja pristatė knygą apie ateities pasaulį, apie virtualius spąstus. Autorė žadino vaizduotę pasakodama, jog galbūt netolimoje ateityje bendrausime vien planšetėmis, keisime savo kūną kaip kas panorėję ir nebeliks realių bučinių, nes juos pakeis… išmanieji, virtualūs, saugūs ir be emocijų.
Gausus aštuntokų būrys buvo gana smalsus ir aktyviai kamantinėjo autorę įvairiausiais klausimais. O ir pati jauna rašytoja buvo ne mažiau smalsi ir nuoširdžiais atsakymais bei hipotezėmis apie būsimą mūsų ateitį bendravo su susirinkusiais aštuntokais.
Rebeka Una, diskutuodama su mokiniais, sutiko, kad pažangiosios technologijos labai palengvina žmogaus gyvenimą, tačiau atsiranda tiesioginio bendravimo sunkumų, kuriuos sunku įveikti. Tampa žymiai paprasčiau kalbėtis „pasislėpus už ekrano“. Lieka atviras klausimas – ar knygoje vaizduojamas pasaulis netaps realybe greičiau, nei mes manome, o gal norime?
Knyga „Atjunk“, paliečianti daug jaunimo aktualijų, tikimės, turės savo skaitytojų ratą.

Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos vaikų skyriaus bibliotekininkė
Gailutė Zubkuvienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.