Ankstyvą ketvirtadienio rytą į Kėdainius atvežta Betliejaus ugnis. Traukiniu iš Vilniaus šį taikos simbolį kraštiečiams atgabeno ir perdavė jaunieji skautai.

Nepaisant žvarbaus oro, rankose laikydami atsivežtas žvakeles, į Kėdainių geležinkelio stotį gausiai susirinko kraštiečiai. Vieni atvyko pirmą kartą, kiti sakė kasmet atvykstantys pasitikti Betliejaus ugnį, kurią vėliau parsineša į savo namus.

Kartu su bendruomene buvęs Kėdainių dekanato dekanas Norbertas Martinkus pabrėžė, kad Betliejaus ugnis svarbi kiekvienam. „Tai vilties ir tikėjimo simbolis, kuris visus mus ne tik apgaubia šiluma, bet ir atveria kelią tikėjimui“, – sakė Kėdainių dekanato dekanas.

Ši akcija pradėta organizuoti Austrijoje, Linco mieste, 1986 metais. Kasmet ypač pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Betliejuje uždega žvakę, kuri lėktuvu, specialioje kapsulėje, transportuojama į Vieną. Iš pradžių ugnis yra platinama po visą šalį, o vėliau ir po Europą. Šią Betliejaus Taikos Ugnies nešimo užduotį visose šalyse atlieka tų valstybių skautai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.