Šią savaitę Kėdainių rajone buvo sumedžiotas pirmasis vilkas, kėlęs grėsmę Surviliškio seniūnijos vienkiemio gyventojams. Šis plėšrūnas tapo ir pirmuoju vilku, kurį savo gyvenime sumedžiojo Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.


Šiemet ir pernai vilkai pastebėti Dotnuvos, Gudžiūnų, Surviliškio seniūnijose. Plėšrūnai papjovė 27 naminius gyvūnus – avis, ožkas, veršius, tuos, kuriuos rasdavo besiganančius laukuose. Daugiausiai žalos vilkai padarė Dotnuvos ir Gudžiūnų seniūnijų gyventojams.

Tačiau bene didžiausia reali grėsmė žmonių sveikatai ir gyvybei kilo vienos Surviliškio seniūnijos sodybos gyventojams, nes aplink jų namus pradėjo nuolat šmirinėti vilkas. Dėl to Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas L. Stanevičius kreipėsi į Aplinkos ministeriją, prašydamas leisti sumedžioti šį plėšrūną. Leidimas buvo gautas.

L. Stanevičiaus duomenimis, mūsų rajone vilkų skaičius išaugo dvigubai – iki penkiasdešimties.

„Kas vakarą važiuodavome apžiūrėti teritoriją, kur laikydavosi vilkas. Jį matėme keletą kartų, bet vis nepasisekdavo sumedžioti. Tačiau vieną dieną man pavyko ir taip bėda buvo išspręsta.

Keturiasdešimt metų esu medžiotojas, bet nušoviau tik pirmą vilką. Mano medžioklės plotuose jų iki šiol nebūdavo, todėl mums, medžiotojams, keistoka, kodėl šie gyvūnai apsigyveno Dotnuvos, Gudžiūnų, Surviliškio seniūnijose, kur nėra didelių miškų“, – sakė L. Stanevičius.


Pašnekovas šypsosi, kad medžiotojo gyvenime trofėjus – gyvūno galva ir kailis, yra labai svarbus dalykas, susijęs su konkrečios medžioklės prisiminimais. Tad pirmasis jo medžiotojo karjeroje nušautas vilkas papildys jau turimą kolekciją.

Šalyje vilkų medžioklės sezonas prasidėjo spalio 15 dieną ir tęsis iki balandžio 1-osios. L. Stanevičius vilką sumedžiojo spalio 22 dieną. Kol kas tai yra vienintelis šiemet mūsų rajone nušautas vilkas. Pernai vienas jų buvo nušautas Šventybrasčio medžioklės plotuose, o prieš dešimtmetį – Josvainių teritorijoje.

„Kadangi vilkai kelia realią grėsmę žmonėms ir jų turtui, todėl medžiotojai dar daugiau dėmesio šį sezoną skirs jų medžioklei. Spalio – balandžio mėnesiais visoje Lietuvoje iš viso bus galima nušauti 120 vilkų. Geras sprendimas tai, kad šį sezoną jų skaičius nepaskirstytas pagal teritorijas, nes nėra paprasta tuos plėšrūnus sumedžioti“, – teigė L. Stanevičius.

Kiekvieną vasarį atliekama vilkų populiacijos apskaita, kurios metu skaičiuojami ant sniego esantys šių plėšrūnų pėdsakai. Pernai Kėdainių miškuose gyveno iki 20 vilkų. Šių metų duomenimis, jų populiacija išaugusi daugiau kaip dvigubai – iki 50. Pusšimtis gyvūnų gyvena septyniose šeimose.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.