Kaip greitai ir skaniai pasigaminti pietus? Kaip patiekalų gamybai išleisti kuo mažiau pinigų? O gal norisi kažkuo originaliu paįvairinti jau kiek pabodusį kasdienį maisto racioną? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieškokite naujoje kulinarinėje knygoje „Super pietūs dėžutėje“. Neseniai išleistos knygos pirmasis pristatymas vyko mūsų krašte – Josvainių bibliotekoje. 

UAB „Daumantai LT“ atstovė J. Liutkienė rankose laiko naujausią P. Strasevičiaus knygą „Super pietūs dėžutėje“. Ji jaunajam kulinarui įteikę gardžią „Daumantai LT“ naujieną – skandinaviško skonio majonezinius padažus.

UAB „Daumantai LT“ atstovė J. Liutkienė rankose laiko naujausią P. Strasevičiaus knygą „Super pietūs dėžutėje“. Ji jaunajam kulinarui įteikę gardžią „Daumantai LT“ naujieną – skandinaviško skonio majonezinius padažus.

Ši vieta pasirinkta neatsitiktinai, mat knygos autorius Paulius Strasevičius glaudžiai bendradarbiauja su padažų ir pagardų gamintoja UAB „Daumantai LT“.

Receptai lengvai įkandami kiekvienai šeimininkei
23 – tiek metų yra jaunajam virtuvės šefui P. Strasevičiui. Vaikinas prisipažino, kad maisto gamyba susidomėjo labai anksti, dar vaikystėje, o jau nuo 17 metų tvirtai žinojo, kad savo ateitį sies tik su maisto ruošimu. Viso to rezultatas – ne tik dvi parengtos ir išleistos knygos, bet ir darbas profesionalioje virtuvėje bei rašomas asmenimis blogas www.kitchenobsession.lt
Atvykęs į Josvainių biblioteką, čia susirinkusioms šeimininkėms jis pristatė savo antrąją knygą „Super pietūs dėžutėje“.
„Kokie yra super pietūs? Labai sotūs, sveiki, tokie, nuo kurių pasikrausite energija. Patiekalai, pristatomi knygoje, yra skirti žmonėms, kurie pietus nešasi į darbą, į mokyk­las, į iškylas, taip pat, pavyzdžiui, į oro uostą ilgai kelionei. Patiekalai, pristatomi knygoje, yra skanūs, sotūs, sveiki. Jų kaina nėra didelė – juk norime papietauti pigiau nei kavinėse ar restoranuose. Knygoje pristatomus receptus gali paruošti kiekviena šeimininkė, o ingredientai yra randami kiekvienoje parduotuvėje. Nuolat bendrauju su žmonėmis, su savo tinklaraščio skaitytojais ir matau, kad žmonės nešasi pietus į darbą. Todėl ir kilo idėja išleisti pietų dėžutės receptų knygą“, – pasakojo P. Strasevičius.
Pasak vaikino, kulinarinių knygų yra išleista nemažai, tad jis ilgai ieškojęs galutinio, tobulo varianto, kokia ta knyga turėtų būti.

Meilę kulinarijai atrado anksti
Maisto gamyba P. Strasevičius susidomėjo vaikystėje. „Mano šeimoje daug gaminančių žmonių, bet didžiausia mano įkvėpėja buvo močiutė. Ji stovėdavo prie puodų, o aš būdavau šalia ir žiūrėdavau. Augant ir pačiam kilo noras gaminti virtuvėje. Be to, namų ruoša ir tvarka man taip pat yra labai svarbu“, – prisipažino vaikinas. Jis teigė iki šiol keliaujantis savo kulinariniu keliu, nuolat tobulėja, įgauna naujų įgūdžių.
„Idėjų receptams semiuosi iš aplinkos, iš interneto, ar tiesiog pamatęs kokią nors daržovę. Tada bandau įvairius variantus, improvizuoju. Žinoma, būna visko, ir kartais patiekalai nepavyksta. Pavyzdžiui, kartą bandžiau kepti saldų burokėlių pyragą, tačiau jis visiškai nepavyko. Būna, kad ne viskas taip, kaip turi būti, gaunasi iš pirmo karto. Bet pavyksta ir pataikyti tiesiai į dešimtuką bei atrasti tobulą derinį. Patiekalų ragautojų visada atsiranda nemažai: degustuoja ir draugai, ir kolegos. Visi įvertina, pasako savo nuomonę, ir, kaip sakoma, dėl skonio nesiginčijama“, – šypsosi jaunasis virtuvės šefas.

Paspirtis jauniesiems kulinarams
Į knygos pristatymą atvykusi UAB „Daumantai LT“ reklamos ir ryšių su visuomene specialistė Jorūnė Liutkienė pasveikino jaunąjį kulinarą su antrąja knyga ir pasidžiaugė, kad įmonė gali paremti perspektyvų jaunuolį.
„P. Strasevičių atradome tada, kai sukūrėme unikalų majonezą „Mango majo“. Su Pauliumi suvalgėme tikrai nemažai šio majonezo, ieškodami naujų receptų. Džiugu, kad Paulius labai gražiai ėjo naujų receptų kūrybos keliu, prie kurio prisidėjo ir „Daumantai LT“. Jauni žmonės valgo jau kitaip, jie – modernūs, mėgsta valgyti lauke, gaminasi maistą ir nešasi į darbą. Mūsų, kaip gamintojo, patirtis yra labai didelė, todėl džiaugiamės galėdami ją perduoti jauniems kulinarams. Mes žinome, ką žmonės labiausiai perka, ką valgo, todėl kulinarams galime pasiūlyti, kad jie savo receptuose panaudotų pačius populiariausius ir žmonių mėgiamiausius padažus“, – sakė įmonės „Daumantai LT“ atstovė. Ji Pauliui padovanojo naujų, skandinaviško skonio majonezinių padažų, ir palinkėjo, kad šios naujienos būtų mėgiamos ir vartojamos vaikino virtuvėje.

Raudongūžių salotos su vištiena

kopustaiReikės:

 • 400 g vištienos krūtinėlės
 • 1 raudonosios paprikos
 • 1 nedidelio raudongūžio kopūsto
 • 1 mažo poro
 • 1 citrinos
 • Žiupsnelio cukraus
 • Žiupsnelio druskos
 • Žiupsnelio juodųjų pipirų
 • Žiupsnelio kumino sėklyčių
 • Šaukšto majonezo MANGO MAJO

Gaminimas

 1. Vištienos krūtinėlę supjaustykite nedideliais kubeliais. Marinuokite pipirais, druska, citrinos sultimis ir kumino sėklytėmis. Palikte marinuotis 2 valandoms.
 2. Įkaitinkite keptuvę ir kepkite vištieną, ant vidutinės kaitros vis pamaišant.
 3. Kopūstą supjaustykite plonomis juostelėmis, berkite druskos, citrinos sulčių, cukrų ir pipirus. Palikite pastovėti kol iškeps vištiena.
 4. Porą supjaustykite griežinėliais, papriką smulkiais kubeliais.
 5. Iškeptus ir atvėsintus vištienos kubelius suberkite į salotas, pridėkite paprikos ir poro, viską pagardinkite MANGO MAJO majonezu.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.