Net 150 Šėtos gatvės vaikų Kalėdos prasidėjo pačiomis pirmomis žiemos dienomis. Praėjusį penkta­dienį 35 suomių delegacija, kaip tikrieji Kalėdų Senelio patikėtiniai, beldėsi į kėdainiečių duris ir mažiesiems dalijo dovanas. 

R. Marušauskas (kairėje) dėkingas suomiams už jų iniciatyvą aplankyti kėdainiečius ir net 150 vaikų atvežti dovanų.

R. Marušauskas (kairėje) dėkingas suomiams už jų iniciatyvą aplankyti kėdainiečius ir net 150 vaikų atvežti dovanų.

„Suomiai į Kėdainius užsuko kelių dienų viešnagės į Lietuvą metu. Mūsų, adventistų bendruomenė, draugauja su įvairiuose kraštuose gyvenančiais broliais ir sesėmis. Kolegos kauniečiai, sulaukę žinios, kad juos prieš šventes aplankys suomiai, su jais supažindino ir mus. Paprastai skandinavai į Lietuvą ir kitus kraštus važiuoja ne tuščiomis – visada aplanko sunkiau gyvenančius ir bando praskaidrinti jų nuotaiką. Kadangi ši išvyka prieš Kalėdas, tai buvo paruoštos kalėdinės dovanos. Mes drauge su svečiais aplankėme 76 Šėtos gatvės butus, kuriuose gyvena 150 vaikų. Mažieji labai nudžiugo gavę dovanų“, – sakė šią gražią dovanų dalijimo akciją inicijavęs kėdainietis Remigijus Marušauskas.
Kėdainiuose viešėjusio Suomijos labdaros fondo „Adra“ vadovas Heimo Lempinen sakė, kad jų organizacija lanko įvairias pasaulio šalis: „Mes padedame žmonėms įvairiuose kraštuose. Esame įvairių projektų vykdę ir Afrikoje, ir Azijoje, ir Europoje. Mūsų siekis – padėti tiems, kam labiausiai reikia. Be to, esame užsibrėžę į savo veiklą įtraukti jaunus žmones. Tad ir šįkart į Lietuvą atvyko ne tik vyresni fondo nariai, bet ir nemažas būrys moksleivių. Norime jaunus žmones mokyti dalintis tuo, kuo galime.“

Jaunieji suomiai atsakingai skirstė iš anksto suruoštas dovanas mažiesiems kėdainiečiams.

Jaunieji suomiai atsakingai skirstė iš anksto suruoštas dovanas mažiesiems kėdainiečiams.

Fondo narys Mariel Pilois sakė, kad vaikams skirtose dovanų dėžutėse mažieji kėdainiečiai ras visko – ir saldumynų, ir pieštukų, ir higienos reikmenų: „Svarbiausia staigmena. Jūsų mieste lankomės pirmą kartą, bet manome, kad ne paskutinį. Smagu, kad mūsų bendruomenėje netrūksta savanorių, kurie renka aukas dovanoms, vėliau jas pakuoja, o dalis net patys pannoro atvežti ir įteikti vaikams. Gera daryti gerus darbus ir kurti mažus stebuklus.“
Dovanų sulaukę kėdainiečiai dėkojo dosniems svečiams ir jiems negailėjo gerų žodžių. „Ačiū už gerumą ir parodytą dėmesį. Dėkodami už dovanas linkime visiems sveikatos ir laimės“, – ne viename bute girdėjo dovanas daliję suomiai.

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.