Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) odontologijos skyriaus viename kabinetų sumontuoti ir jau pradėjo veikti du visiškai nauji odontologinės įrangos komplektai.

Gydytoja odontologė Asta Dambrauskienė.

Gydytojos odontologės pripažino, kad bus patogiau dirbti ir joms, ir patogiau jaustis dantis besigydantiems pacientams.

Pacientams skaudės mažiau

Vykdant šių metų odontologinės priežiūros/pagalbos kokybės gerinimo Kėdainių rajono savivaldybės gyventojams programą, iš rajono biudžeto skirta 18 tūkst. eurų. Iš šios sumos įsigyti du komplektai modernios odontologinės įrangos – kėdė pacientui bei gydytojui odontologui, būtina odontologinė įranga, priedėlis su reikiamais atsiurbėjais ir kt. priedais.

Apžiūrėjęs naująją odontologinę įrangą, rajono meras Saulius Grinkevičius pajuokavo, kad su šia įranga gydant dantis, pacientams turėtų mažiau skaudėti.

Dantų gydymo skyriaus vedėja Rūta Lavrukėnienė patikino, kad pacientų netrūksta – vienas gydytojas odontologas per dieną priima apie 15, net 18 pacientų, todėl suprantama, kad odontologinė įranga ir nusidėvi, todėl esant galimybei, kai atsiranda papildomų lėšų, stengiamasi atsinaujinti. Šiuo atveju naujos odontologinės įrangos įsigijimui lėšų skyrė rajono savivaldybė. Atnaujinta įranga tame kabinete, kuri buvo seniausia – įsigyta beveik prieš dešimtį metų. Nauja odontologinė įranga yra lietuviška, kurios gamintoja – „Medica“ iš Šiaulių.

Įranga vis tobulesnė

R. Lavrukėnienės teigimu, kiekvienais metais odontologinė įranga vis tobulėja. Helio lempa, kuri naudojama kietinti plombinėms medžiagoms, yra įmontuota į įrenginį, patys antgaliai yra tobulesni, patogiau jais naudotis. Tobulesni paciento kėdės pakėlimo ir nuleidimo mechanizmai. Pacientai tikrai jausis geriau, o ir gydytojui odontologui dirbti bus patogiau.

Kėdainių PSPC Dantų gydymo skyriaus vedėja informavo, kad šiuo metu intensyviai vyksta moksleivių dantų profilaktinis tikrinimas. Apie nesveikus vaikų dantis tėvai informuojami ir perspėjami, kad juos reikia kuo skubiau gydyti.

Rajono meras taip pat apžiūrėjo kaip vyksta šalia Kėdainių ligoninės bei Kėdainių PSPC automobilių stovėjimo aikštelės įrengimo darbai, kurie, pradėti gegužę, rudenį turėtų būti užbaigti.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.