Medinis svirnas sudegė visiškai.

Vilainiuose stovėjęs rąstinis, Vilainių palivarko svirnas šeštadienio naktį sudegė visiškai. Pastatas, stovintis ant Nevėžio šlaito, jau kurį laiką buvo apleistas ir nenaudojamas. 

Pranešimas apie gaisrą gautas 00:26 val. Informuota, kad Vilainių kaime, Nevėžio g., dega senas medinis ūkinis pastatas. Vykstant į gaisrą iš toli buvo matyti didelė pašvaistė, tad pamainos vado nurodymu papildomai išsiųsta dar viena autocisterna.

Atvykus ugniagesiams, didelis ūkinis pastatas degė atvira liepsna, stogas jau buvo įkritęs. Pastatas sudegė visiškai.

Medinis svirnas sudegė visiškai.

Šis svirnas turėjęs istorinę vertę – yra žinoma, kad pasibaigus Pirmajam pasauliniam karui, generolas Nikolajus Totlebenas su šeima grįžo į Lietuvą ir pareiškė norą toliau joje gyventi. Generolui buvo paliktas Vilainių palivarkas. Jame vyras su žmona Olga von Gauger įkūrė dvarą ir gyveno iki 1944 metų. Pas tėvus paviešėti į Vilainius dažnai atvykdavo keturios Olgos ir Nikolajaus dukros su atžalomis.

Gyvenamasis dvaro pastatas sugriuvo praėjusiojo amžiaus devintajame dešimtmetyje.

One Response

  1. Naujakurys Tarutis

    Gyvenamasis Totlebeno dvaro pastatas buvo nugriautas,nors jį galėjo kam nors perleist ar atiduot .Ne tokius prikelia naujam gyvenimui.Kadangi šalia stovėjo fermos,gal buvo ir sudėtinga tuo metu rast naują,,dvarininką”.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.