Stebėti, kaip šoka žmogus, yra visada malonu. Plastiški, ritmiški judesiai, ilgai šlifuota choreografija bei deganti ugnis akyse, šokyje atsiskleidžianti idėja… Tačiau už viso to slypi ilgos valandos treniruočių, šlifavimas ir nuovargis, kai tą patį judesį reikia kartoti daug kartų.

Praėjusiais metais „XXM“ pasirodė festivalio-konkurso „Norim kilt 2015“ finale ir parodė šokį „Gal nedirbam?“ Pasak grupės vadovės R. Rudokaitės-Stanišauskienės (stovi centre), vien patekimas į šio konkurso finalą yra didelis laimėjimas, nes atrankose į festivalį-konkursą konkurencija yra labai didelė.

Praėjusiais metais „XXM“ pasirodė festivalio-konkurso „Norim kilt 2015“ finale ir parodė šokį „Gal nedirbam?“ Pasak grupės vadovės R. Rudokaitės-Stanišauskienės (stovi centre), vien patekimas į šio konkurso finalą yra didelis laimėjimas, nes atrankose į festivalį-konkursą konkurencija yra labai didelė.

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos šiuolaikinio šokio grupė „XXM“ puikiai žinoma Lietuvoje, skinanti laurus tiek Lietuvos, tiek ir tarptautiniuose konkursuose. Grupės vadovė Rita Rudokaitė-Stanišauskienė sako, kad dabartiniai „XXM“ šokėjai yra darbštūs, kūrybiški, reiklūs, motyvuoti. „Labai lengva ir įdomu su jais dirbti. Taip, jie reikalauja daugiau nei kiti, jiems reikia ir duoti daugiau. Norime būti vis originalesni, norime siekti vis daugiau“, – sakė šokių grupės vadovė.
Ir jiems tai pavyksta!

Slaptas ginklas – vaikinai
Savitu stiliumi, choreografija, muzikos ritmais, originaliomis šokių idėjomis bei apranga išsiskiriantis šokių kolektyvas toks išlieka iki šiol. „Vien pavadinimas „XXM“ yra išskirtinis. Keleri praėję metai grupei buvo labai ypatingi, Lietuvoje buvome pakankamai gerai žinomi ir nemažai pasiekę. Šiuo metu tuo pačiu pavadinimu yra jau naujas vaikų kolektyvas. Šiuo metu visi jie yra aštuntos klasės mokiniai, iš viso 16 vaikų“, – pažymėjo šokių mokytoja.
„XXM“ iš kitų šokio kolektyvų išsiskiria ir dar vienu bruožu – čia šoka gana nemažai berniukų. Vyriška energija šokiui suteikia visai kitokią emociją, scenoje reginys tampa labai stiprus. „Yra visai kitokia šokio specifika, kai scenoje juda vaikinai. Mes esame įpratę prie minkštų, mergaitiškų judesių, o vaikinai scenoje rodo visai kitus judesius, spinduliuoja kitokią energiją. Visu tuo mes konkursų metu pavergiame ir komisiją, ir žiūrovus“, – šypsosi R. Rudokaitė-Stanišauskienė.
Šiuo metu kolektyve šoka po lygiai berniukų ir mergaičių – po aštuonis.

Nepamiršta buvę auklėtiniai
Savo auklėtiniams R. Rudokaitė-Stanišauskienė negailėjo gerų žodžių. „Visi vaikai labai darbštūs, kūrybiški, labai protingi ir išsilavinę. Jiems reikia duoti daugiau, specialiai ruoštis repeticijoms. Vaikai labai užsiėmę, tad negaliu sau leisti nueiti į repeticijas nepasiruošusi, nes gaila vaikų laiko. Bet šokiui jie laiko randa ir mes dvi valandas per savaitę, kartais ir daugiau, skiriame šokiui ir juodam darbui. Žinoma, repeticijų metu būna ir pajuokavimų – jie tokie, kad galima pajuokauti“, – pasakojo vadovė.
Ji didžiuojasi visais savo esamais ir buvusiais auklėtiniais – kai kurie jų iki šiol atvyksta ir perduoda savo šokio patirtį jauniesiems šokėjams. Tai iki šiol aktyviai gatvės šokius šokantis Dominykas Žukas, taip pat Justas Ščiukas. „Gaila, kad iš mūsų kolektyvo jau išėjo puikus šokėjas, akrobatas Titas Valionis. Jis išėjo mokytis į Šviesiąją gimnaziją, šiuo metu yra dešimtokas. Jis kiek vyresnis už savo jaunuosius kolegas, gal jam čia kiek pritrūko erdvės saviraiškai. Tačiau labai džiaugiuosi, kad jis visada sutinka mums padėti, jei reikia šokti jam žinomus šokius. Pakviestas sutinka ateina į repeticijas ir parodyti įvairių sudėtingesnių judesių, pamoko, kaip juos teisingai atlikti. Jis gali padaryti labai daug, tai labai kūrybiškas vaikinas“, – pasakojo R. Rudokaitė-Stanišauskienė.

Jau auga pamaina
Tiek Titas, tiek ir Dominykas bei Justas pakviesti sutinka atvykti ir parodyti sudėtingesnių judesių atlikimo techniką, tiksliai parodyti, kaip reikia atlikti vienokį ar kitokį judesį. „Labai svarbu, kad nebūtų traumų. Aš pasakau, ką noriu matyti, kaip tai turėtų atrodyti scenoje. Deja, pati kai kurių sudėtingų judesių atlikti nesugebu, tik galiu nupasakoti, nes patirties šokiuose turiu išties nemažai. Žinoma, kartu su vaikais pasitariame, kartu ieškome įvairių variantų, kaip šokį padaryti originalų, įdomų“, – sakė R. Rudokaitė-Stanišauskienė.
Jaunieji šokėjai šokti pradėjo nuo pirmos klasės. Ir taip kartu – jau aštuonerius metus. „Pati juos auginau nuo mažų dienų. Tiesa, su šiais vaikais į konkursus pradėjome važinėti gana anksti – nuo pat pirmųjų klasių. Taip, dabar jie jau aštuntokai, kitais metais išeis į gimnaziją, tačiau jiems auga pamaina – jaunieji „Artišoko“ šokėjai“, – šypsojosi pašnekovė.

Svarbiausias uždavinys – patekti į konkursų finalus
„XXM“ šokėjai sunkiai pluša repeticijose, tačiau pastangos vainikuojamos patekimu į įvairių konkursų finalus. Pasak vadovės, pastaruoju metu Lietuvoje yra daug stiprių šokių grupių ir, palyginus su ankstesniais metais, dabar jau sudėtingiau konkursuose nustebinti ir publiką, ir vertintojus. Konkurencija yra didžiulė.
„Dabar į konkursus dažniausiai suvažiuoja kolektyvai iš didžiųjų šalies miestų – iš mažų miestelių šokio kolektyvų būna gana mažai. Be to, didžioji dauguma šokėjų lanko šokio mokyklas, o tokių kaip mes, kai šokio grupė būtų iš paprastos mokyklos, neformalaus ugdymo būrelio, praktiškai nebūna. Todėl ir per tokį trumpą laiką, kiek jo turime mes, ypač aukštų rezultatų pasiekti yra neįmanoma“, – dar vieną „XXM“ išskirtinumą pristatė vadovė. Todėl, pasak R. Rudokaitės-Stanišauskienės, situaciją reikia vertinti realiai: pagrindinis uždavinys, keliamas kolektyvui, yra patekimas į konkursų finalus. O norint tai padaryti, reikia įdėti labai daug jėgų ir pastangų, būti reikliai tiek vadovei, tiek šokėjams.
„Patekę į finalą, jau esame tarp geriausiųjų. Dabar mūsų tikslas patekti į rimčiausią ir geriausią Lietuvos šokių festivalį-konkursą „Norim kilt“. Jis vyksta kas dvejus metus, dalyvaudami jo atrankose pasitikriname save. Jei jau patenki į šio konkurso finalą, gali žinoti, kad dirbi teisinga linkme ir kad vaikai šoka tikrai gerai. Per mano karjerą yra buvę, kad į finalą nepateko kai kurie mano kolektyvai, tačiau buvo ir taip, kad pateko visi ir dar pelnė prizinių vietų“, – sakė „XXM“ vadovė.

6

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.